W miniony czwartek (28 marca) policjanci z grupy „Skorpion” zatrzymali na terenie powiatu grodziskiego 46-letniego mężczyznę, który był liderem grupy przestępczej zajmującej się kradzieżą aut na terenie Unii Europejskiej i ich paserstwem. Na posesji znaleźli również skradzionego w Niemczech jeepa. Do zatrzymania doszło 28 marca.
Funkcjonariusze z grupy „Skorpion” Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI od kilku miesięcy rozpracowywali grupę zajmującą się kradzieżą aut na terenie Unii Europejskiej. Na czele szajki stał 46-letni mężczyzna. Policjanci w trakcie działań odzyskali trzy skradzione auta, a wspomniany mężczyzna miał brać udział w przestępstwach.
Kilka dni temu policjanci pozyskali informację o kolejnym skradzionym aucie z terenu Niemiec, które miało trafić do Polski, tu zostać rozebrane na części lub być przerobione. Policjanci byli jednak na tropie przestępców i 28 marca na jednej z posesji na terenie powiatu grodziskiego doszło do zatrzymania lidera grupy. – Tam bowiem miał być ukrywany skradziony jeep. Gdy policjanci potwierdzili, że w grupie osób obecnych pod tym adresem znajduje się jej lider wkroczyli do akcji. 46-latek na okrzyk "POLICJA" rzucił się do ucieczki i odrzucił przedmiot, którym okazała się „odpalarka” wykorzystywana do kradzieży aut – poinformowała kom. Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. – Operacyjni zatrzymali jego i trzech towarzyszących mu mężczyzn – 35-, 45- i 50-latka będącego właścicielem posesji. Zabezpieczyli przy nich kilka telefonów komórkowych – dodała.
Na posesji znajdował się skradziony jeep, którego policjanci dokładnie sprawdzili i potwierdzili, że był to pojazd skradziony za naszą zachodnią granicą. Pojazd został odholowany na policyjny parking.
Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do północnopraskiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty. 46-letniemu liderowi grupy postawiono zarzuty za kradzież jeepa z włamaniem. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Z kolei dwóch pozostałych mężczyzn odpowie za paserstwo za co mogą nawet na pięć lat trafić do więzienia.
Postępowanie jest prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga Północ.
Poniżej prezentujemy nagranie z akcji opublikowane przez Komendę Rejonową Policji Warszawa VI.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
7
9
4
5
5
9
3
5
1
{wideo=https://youtu.be/3Mfc61zII_8}
Wojsko Polskie zaprasza do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej – nowej formy szkolenia, która łączy elastyczność z intensywnym przygotowaniem do służby. To propozycja dla każdego, kto myśli o wojsku, ale ceni sobie możliwość wyboru i perspektywy rozwoju.
Grodzisk przymierza się do inwestycji, która ma na celu znaczącą poprawę efektywności energetycznej kilku kluczowych budynków. Inwestycja, współfinansowana ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, obejmie kompleksowe roboty budowlane, instalacyjne i termomodernizacyjne.
Żyrardowscy kryminalni udaremnili próbę wprowadzenia na rynek przeszło 41 tysięcy nielegalnych papierosów. W sprawie zatrzymali również 65-letnią kobietę, w mieszkaniu której znaleziono wyroby tytoniowe bez znaków akcyzy.
Grodzisk Mazowiecki szykuje się na powitanie lata i tradycyjne Wianki, ale to nie wszystko! W ten weekend, 21 i 22 czerwca, odbędzie się specjalna, dwudniowa edycja "Planszowego Grodziska" – prawdziwego festiwalu gier planszowych! Nasz portal, GrodziskNews.pl, ma przyjemność być patronem medialnym tego wydarzenia, więc zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami!
Trzynaście mazowieckich jednostek ratownictwa wodnego, w tym także WOPR z Grodziska, otrzyma łącznie blisko 1,3 mln zł wsparcia od samorządu województwa. Środki zostaną przeznaczone na utrzymanie gotowości oraz prowadzenie działań ratowniczych.
Z Pogonią Grodzisk rozstaje się kolejny kluczowy piłkarz. O swoim odejściu poinformował Jakub Apolinarski – pomocnik będący motorem napędowym akcji ofensywnych i jednym z budowniczych awansu najpierw do drugiej a teraz do pierwszej ligi.
Od października ubiegłego roku toczą się prace związane z kompleksową modernizacją i przebudową grodziskiego Pawilonu Kultury. Grodzisk zaprezentował, jakie postępy poczyniono do tego momentu. Zachęcamy zatem do lektury tekstu i obejrzenia galerii zdjęć.
Nie trzeba nikogo przekonywać, że zakup nowego samochodu w ostatnich latach stał się... no cóż, lekko absurdalny. Kiedy miejskie auto zaczyna kosztować więcej niż kiedyś kosztowała klasa średnia, coś się w tej układance nie zgadza. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kierowców patrzy w stronę aut z drugiej ręki – i to nie z przymusu, tylko dlatego, że ma to zwyczajnie sens.
Copyright © 2014-2025 () - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.