reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

03

04 2024

Lider grupy przestępczej zatrzymany w powiecie grodziskim


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Komenda Rejonowa Policji Warszawa VI1 - Grodzisk News


W miniony czwartek (28 marca) policjanci z grupy „Skorpion” zatrzymali na terenie powiatu grodziskiego 46-letniego mężczyznę, który był liderem grupy przestępczej zajmującej się kradzieżą aut na terenie Unii Europejskiej i ich paserstwem. Na posesji znaleźli również skradzionego w Niemczech jeepa. Do zatrzymania doszło 28 marca.


Funkcjonariusze z grupy „Skorpion” Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI od kilku miesięcy rozpracowywali grupę zajmującą się kradzieżą aut na terenie Unii Europejskiej. Na czele szajki stał 46-letni mężczyzna. Policjanci w trakcie działań odzyskali trzy skradzione auta, a wspomniany mężczyzna miał brać udział w przestępstwach.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Kilka dni temu policjanci pozyskali informację o kolejnym skradzionym aucie z terenu Niemiec, które miało trafić do Polski, tu zostać rozebrane na części lub być przerobione. Policjanci byli jednak na tropie przestępców i 28 marca na jednej z posesji na terenie powiatu grodziskiego doszło do zatrzymania lidera grupy. – Tam bowiem miał być ukrywany skradziony jeep. Gdy policjanci potwierdzili, że w grupie osób obecnych pod tym adresem znajduje się jej lider wkroczyli do akcji. 46-latek na okrzyk "POLICJA" rzucił się do ucieczki i odrzucił przedmiot, którym okazała się „odpalarka” wykorzystywana do kradzieży aut – poinformowała kom. Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. – Operacyjni zatrzymali jego i trzech towarzyszących mu mężczyzn – 35-, 45- i 50-latka będącego właścicielem posesji. Zabezpieczyli przy nich kilka telefonów komórkowych – dodała.

Na posesji znajdował się skradziony jeep, którego policjanci dokładnie sprawdzili i potwierdzili, że był to pojazd skradziony za naszą zachodnią granicą. Pojazd został odholowany na policyjny parking.

Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do północnopraskiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty. 46-letniemu liderowi grupy postawiono zarzuty za kradzież jeepa z włamaniem. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Z kolei dwóch pozostałych mężczyzn odpowie za paserstwo za co mogą nawet na pięć lat trafić do więzienia.

Postępowanie jest prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga Północ.

Poniżej prezentujemy nagranie z akcji opublikowane przez Komendę Rejonową Policji Warszawa VI.Lider grupy przestępczej zatrzymany w powiecie grodziskim - Grodzisk News
Lider grupy przestępczej zatrzymany w powiecie grodziskim - Grodzisk News
Lider grupy przestępczej zatrzymany w powiecie grodziskim - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

1
1


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.