reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

11 2023

Kierował mimo zakazu, używał kradzionych tablic rejestracyjnych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.Kierował mimo zakazu, używał kradzionych tablic rejestracyjnych - Grodzisk News


Policjanci zatrzymali w Książenicach 34-latka podejrzanego o kradzież tablic rejestracyjnych oraz używanie ich na innym pojeździe. Mężczyznę zlokalizował dzielnicowy z grodziskiej komendy.


Wspomniany dzielnicowy w czasie wolnym od służby zauważył na jednym z parkingów w Książenicach samochód, którym mógł poruszać się mężczyzna podejrzewany o kradzież paliwa z lokalnych stacji. Wizerunek mężczyzny był znany dzielnicowemu z odpraw służbowych więc gdy zobaczył go w aucie, wezwał na miejsce patrol. – Funkcjonariusze bardzo szybko dotarli na miejsce i dokładnie sprawdzili kierowcę i samochód. Okazało się, że 34-latek nie ma uprawnień do kierowania i dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Ponadto na aucie miał przytwierdzone skradzione dwa tygodnie wcześniej w Grodzisku Maz. tablice rejestracyjne. Podczas przeszukania samochodu policjanci zabezpieczyli 7 pojemników z olejem napędowym – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

34-latek został zatrzymany, a pojazd trafił na parking depozytowy. W trakcie czynności potwierdzono, że mężczyzna prowadził auto na terenie powiatu grodziskiego nie stosując się tym samym do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Dodatkowo po kradzieży tablic, wielokrotnie ich używał w swoim aucie. Dowody już trafiły do grodziskiej prokuratury, a zatrzymany usłyszał siedem zarzutów.

Mężczyzna może usłyszeć kolejne, gdy będzie znane pochodzenie paliwa oraz udział mężczyzny w jego pozyskaniu. Wobec 34-latka sąd zastosował tymczasowy dwumiesięczny areszt.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.