TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

18

04 2024

Festiwal Otwarte Ogrody w Milanówku już po raz dziewiętnasty


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Milanowskie Centrum KulturyFestiwal Otwarte Ogrody w Milanówku już po raz dziewiętnasty - Grodzisk News


Już po raz dziewiętnasty mieszkańcy Milanówka otworzą swoje ogrody przed sąsiadami i nie tylko. W ramach tegorocznej odsłony myślą przewodnią festiwalu będzie historia jedwabnictwa w związku ze stuleciem tego surowca w mieście. Mieszkańcy, którzy chcą włączyć swe posesje do programu wydarzeń mogą się zgłaszać do 10 maja.


XIX odsłona Festiwalu Otwarte Ogrody odbędzie się od14 do 16 czerwca, a jego patronem medialnym jest portal GrodziskNews.pl. – Zapraszamy mieszkańców do zrealizowania wydarzeń w swoich ogrodach, lub przestrzeniach zielonych naszego miasta. Zależy nam, aby tegoroczny Festiwal był oparty wyłącznie na pomysłach i inicjatywach milanowian – zachęca Milanowskie Centrum Kultury główny organizator wydarzenia.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–W tym roku obchodzimy stulecie jedwabiu w Milanówku, więc przewodnią ideą Festiwalu jest historia jedwabnictwa, malarstwo na jedwabiu, prezentacja dorobku kulturalnego artystów, pasjonatów. Zachęcamy Państwa do zainteresowania się tym tematem i włączenia się do udziału oraz współorganizacji Festiwalu Otwarte Ogrody 2024. Chcielibyśmy razem z Państwem podkreślić ważne dla Milanówka wydarzenie, pokazać jego wyjątkowość. Pamiętajmy, ze Festiwal to doskonała okazja do lepszego poznania historii i korzeni naszego miasta, pogłębienia sąsiedzkiej integracji, dobrej zabawy dla całych rodzin. To również okazja aby milanowscy twórcy, artyście mogli przedstawić swoją twórczość. Zależy nam na projektach kulturotwórczych – podkreśla MCK.

Wspólnemu ustalenia szczegółów festiwalu służą spotkania organizacyjne z mieszkańcami. Najbliższe odbędzie się 28 kwietnia w Starym Kinie.

–Podczas spotkań organizacyjnych omówimy szczegóły, porozmawiamy o Państwa pomysłach, odpowiemy na nurtujące pytania dotyczące organizacji wydarzenia. Pomożemy zrealizować te pomysły, wesprzemy technicznie i dofinansujemy – zapewniają pracownicy MCK.

Termin składania kart zgłoszeniowych upłynie 10 maja. Formularz należy złożyć w Starym Kinie filii MCK przy ul. Piłsudskiego 33 w Milanówku lub drogą mailową na adres e.budziewska@mckmilanowek.pl. Karta zgłoszeniowa do pobranie na naszej stronie internetowej http://www.mckmilanowek.pl/ . Informacje o wydarzeniu można uzyskać pod numerem tel. 22 758 32 34


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.