TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

18

04 2024

Happening taneczny w grodziskiej Mediatece


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Happening taneczny w grodziskiej Mediatece - Grodzisk News


Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca Grodzisk zaprosi wszystkich mieszkańców na happening taneczny, w którym będzie można za darmo nauczyć się różnych tańców i sprawdzić swe umiejętności w praktyce.


Wydarzenie w Mediatece zaplanowano 28 kwietnia, a więc dzień przed owym Międzynarodowym, Dniem Tańca. Międzynarodowy Dzień Tańca, obchodzony na świecie 29 kwietnia, został ustanowiony w 1982 r. przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI-UNESCO). Datę święta wybrano na pamiątkę chrztu wybitnego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Każdego roku inny wybitny artysta reprezentujący międzynarodowe środowiska tańca przygotowuje orędzie adresowane do tych, którzy uprawiają i kochają taniec. Przesłaniem tego święta jest celebrowanie tańca, czerpanie radości z uniwersalnego charakteru tej formy sztuki, przekraczanie granic politycznych, kulturowych i etnicznych oraz łączenie ludzi przy pomocy uniwersalnego języka tańca – czytamy na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Co roku pod auspicjami ministerstwa odbywają się w Polsce imprezy taneczne podkreślające to święto. Poszczególne miasta również+ organizują swoje wydarzenia. Takim będzie właśnie happening taneczny w Grodzisku. Poprowadzi je Łukasz Kosiński ze szkoły tańca Flash.

W programie  pokazy i szybkie lekcje: taniec towarzyski, latino, nowoczesny, high heels. Warto przyjść i wyrazić siebie poprzez taniec.

Happening taneczny w grodziskiej Mediatece - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Na co to komu?

Jagg
18-04-2024 18:13

To po co komentujesz.

Bolo
19-04-2024 10:09
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.