reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

17

05 2022

Dziewięciu nietrzeźwych kierowców w jeden weekend na grodziskich drogach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP RypinDziewięciu nietrzeźwych kierowców w jeden weekend na grodziskich drogach - Grodzisk News


Tylko w ostatni weekend grodziscy policjanci zatrzymali na drogach powiatu dziewięciu kierowców, którzy jechali pod wpływem alkoholu. Rekordzista miał prawie cztery promile.


Podczas działań trwających od piątku do niedzieli policjanci z grodziskiej drogówki prowadzili kontrole na terenie całego powiatu: zarówno na głównych trasach, w tym na autostradzie A2, jak i na mniejszych drogach gminnych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–W piątek po 14.00 w Milanówku zatrzymany został kierowca bmw, który miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. W sobotę ok. 11.30 w Petrykozach w ręce policjantów wpadł kierujący citroenem , którego wynik badania stanu trzeźwości wskazał prawie 4 promile alkoholu. Niedzielną służbę policjanci zakończyli zatrzymaniem aż 5 nietrzeźwych kierowców – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

– Na grodziskich drogach ujawnili kierującego citroenem z prawie promilem alkoholu w organizmie, kierowcę opla z ponad 2,5 promilami, a ok.14.30 po kolizji z innym autem kierującego hyundaiem, który miał prawie 2 promile. W Holendrach Baranowskich kierowca fiata jechał z niedozwoloną dawką alkoholu w organizmie, a po północy wynik kontroli kierowcy zespołu pojazdów na A-2 na wysokości Basina wskazał ponad 3 promile alkoholu w organizmie – dodaje.

Każdemu z zatrzymanych postawiony zostanie zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. To przestępstwo drogowe zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, utratą prawa jazdy i karą finansową. – Dodatkowo sprawdzenie dwóch innych kierowców w piątek i niedzielę potwierdziło, że także prowadzili pojazdy po spożyciu mniejszej dawki alkoholu. Kierowca citroena i kierująca toyotą odpowiedzą za kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu – dodaje rzeczniczka grodziskiej komendy.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

A o zatrzymaniu obywatelskim kierowcy ze wschodu z 3 promilami cisza....
D..


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.