TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

12

04 2024

Włamanie do mieszkania na grodziskim osiedlu. Policja szuka sprawców


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Wojtek WojciesekWłamanie do mieszkania na grodziskim osiedlu. Policja szuka sprawców - Grodzisk News


Policja poszukuje dwóch sprawców włamania do jednego z mieszkań bloku na osiedlu przy ul. Bairda. Łupem gdy włamywaczy prawdopodobnie obcego pochodzenia padła biżuteria. Na klatce schodowej mężczyzn próbował ująć mieszkaniec sąsiedniego lokalu (w czarnej koszulce), został zraniony śrubokrętem przez jednego z poszukiwanych.


Informacja o włamaniu krąży w mediach społecznościowych a nagłośnił ją sam poszkodowany, który opublikował zdjęcia zrobione podczas gdy rozgrywały się te wydarzenia.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Jeśli ktoś widział lub zobaczy mężczyzn ze zdjęcia proszę o informację. (jeansowa kurtka - prawdopodobnie Gruzin, brązowy sweter/bluza - prawdopodobnie Ukrainiec). Włamali się do mieszkania w Grodzisku na osiedlu przy ulicy Bairda (koło McDonalda). Proszę o ew. kontakt ze mną lub policją – napisał w poście na Facebooku pan Wojciech.

Publikujemy też zdjęcie opublikowane wcześniej w mediach społecznościowych.

Sprawą zajęła się także policja. – Mogę potwierdzić, że otrzymaliśmy zgłoszenie o włamaniu do mieszkania i kradzieży biżuterii. Do zdarzenia doszło w bloku na osiedlu Bairda. A z relacji zgłaszającego wynika, że sprawcy byli prawdopodobnie obcokrajowcami – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – Na miejscu sprawców próbował ująć mieszkaniec innego lokalu z tego bloku, ale jeden ze sprawców zranił go śrubokrętem, na szczęście niegroźnie. Musiał odstąpić od udaremnienia im ucieczki, tym bardziej, że sprawców było dwóch – dodaje rzeczniczka grodziskiej policji.

Policjanci poszukują zatem sprawców i apelują do mieszkańców, aby reagować na przestępstwa, ale w sposób niezagrażający im samym – przede wszystkim należy zawiadomić policję.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A dać im jeszcze więcej może mało pomocy dostali a jak złapią ich to prosto na front wysłać ludzi im brakuje

ZYZIO
12-04-2024 22:15

Czemu mnie to nie zdziwiło że Gruzin?

Tomek
12-04-2024 22:54

Brawa dla dzielnego sąsiada.

Ja
13-04-2024 07:37

pokaż wszystkie komentarze (10)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.