TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

21

04 2023

Działasz lokalnie? Zgłoś się po 6 tys. zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. organizatora1 - Grodzisk News


Do 15 maja organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z terenu powiatu grodziskiego i gminy Brwinów mogą ubiegać się o dotację do 6 tys. zł na projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i służą poprawie jakości życia.


Stowarzyszenie Europa i My we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, gminą Brwinów oraz pod patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego prowadzi konkurs Działaj Lokalne Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Pula środków przeznaczonych na granty wynosi 55 000 zł. 

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Wnioski mogą składać organizacje pozarządowe (stowarzyszenia, kluby, fundacje, koła gospodyń wiejskich itp.) posiadające osobowość prawną, stowarzyszenia zwykłe, oddziały terenowe organizacji pozarządowych oraz grupy nieformalne (sołectwa, rady rodziców lub inne, które nawiążą współpracę na czas trwania projektu) z powiatu grodziskiego lub w gminy Brwinów. W przypadku grup nieformalnych, mile widziane będzie nawiązanie współpracy z organizacją pozarządowa działającą na tym samy terenie, która w ich imieniu złoży wniosek i pomoże w sprawach formalnych. Ma to na celu wymianę doświadczeń i rozwój współpracy lokalnych liderów. Jeśli grupa nie ma możliwości nawiązania takiej współpracy, po uzyskaniu zgody Stowarzyszenia Europa i My może złożyć wniosek samodzielnie – mówią organizatorzy konkursu grantowego

– Największe korzyści z tego mają przede wszystkim lokalne społeczności. To na ich terenie realizowane są projekty i tam widać najwięcej efektów. Powstają miejsca spotkań, gromadzone są materiały dotyczące historii regionu, nawiązują się więzi, organizowane są warsztaty
i szkolenia – tłumaczy Daniel Prędkopowicz ze Stowarzyszenia Europa i My. – Ludzie angażujący się w lokalne działania, lepiej utożsamiają się ze swoimi małymi ojczyznami. Jednocześnie buduje się zaufanie do osób lub organizacji a to z kolei procentuje w kolejnych projektach, nie tylko Działaj Lokalnie – dodaje.

Zgodnie z tym największą szansę na dotacje mają projekty zakładające szeroką aktywność obywateli i wolontariuszy, działających wspólnie na rzecz dobra wspólnego.

Termin składania wniosków upływa 15 maja. Generator składania wniosków dostępny jest tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.