reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

04 2023

Działasz lokalnie? Zgłoś się po 6 tys. zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. organizatoraDziałasz lokalnie? Zgłoś się po 6 tys. zł - Grodzisk News


Do 15 maja organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z terenu powiatu grodziskiego i gminy Brwinów mogą ubiegać się o dotację do 6 tys. zł na projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i służą poprawie jakości życia.


Stowarzyszenie Europa i My we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, gminą Brwinów oraz pod patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego prowadzi konkurs Działaj Lokalne Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Pula środków przeznaczonych na granty wynosi 55 000 zł. 

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Wnioski mogą składać organizacje pozarządowe (stowarzyszenia, kluby, fundacje, koła gospodyń wiejskich itp.) posiadające osobowość prawną, stowarzyszenia zwykłe, oddziały terenowe organizacji pozarządowych oraz grupy nieformalne (sołectwa, rady rodziców lub inne, które nawiążą współpracę na czas trwania projektu) z powiatu grodziskiego lub w gminy Brwinów. W przypadku grup nieformalnych, mile widziane będzie nawiązanie współpracy z organizacją pozarządowa działającą na tym samy terenie, która w ich imieniu złoży wniosek i pomoże w sprawach formalnych. Ma to na celu wymianę doświadczeń i rozwój współpracy lokalnych liderów. Jeśli grupa nie ma możliwości nawiązania takiej współpracy, po uzyskaniu zgody Stowarzyszenia Europa i My może złożyć wniosek samodzielnie – mówią organizatorzy konkursu grantowego

– Największe korzyści z tego mają przede wszystkim lokalne społeczności. To na ich terenie realizowane są projekty i tam widać najwięcej efektów. Powstają miejsca spotkań, gromadzone są materiały dotyczące historii regionu, nawiązują się więzi, organizowane są warsztaty
i szkolenia – tłumaczy Daniel Prędkopowicz ze Stowarzyszenia Europa i My. – Ludzie angażujący się w lokalne działania, lepiej utożsamiają się ze swoimi małymi ojczyznami. Jednocześnie buduje się zaufanie do osób lub organizacji a to z kolei procentuje w kolejnych projektach, nie tylko Działaj Lokalnie – dodaje.

Zgodnie z tym największą szansę na dotacje mają projekty zakładające szeroką aktywność obywateli i wolontariuszy, działających wspólnie na rzecz dobra wspólnego.

Termin składania wniosków upływa 15 maja. Generator składania wniosków dostępny jest tutaj.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis

reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.