TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

11 2023

Ćwiczenia obronne w powiecie pruszkowskim


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Dziś i jutro na terenie powiatu pruszkowskiego będą prowadzone ćwiczenia obronne z udziałem m.in. wojska, policji, straży pożarnej.


Na środę i czwartek (15–16 listopada) zaplanowano na terenie powiatu pruszkowskiego ćwiczenia służb ratunkowych i wojska. Mają one sprawdzić m.in. gotowość samorządów i wszystkich służb na wypadek zagrożenia terrorystycznego lub militarnego. – W środę będą to pozorowane działania z użyciem środków hukowych, pirotechnicznych i dymowych, które swym zasięgiem mogą obejmować infrastrukturę krytyczną, w przypadku gminy Nadarzyn wodociągową oraz budynek PKN i Urzędu Gminy – poinformował w mediach społecznościowych wójt Gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński. Urząd w dziś ma funkcjonować tylko do godz. 15.30.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wójt informuje, że jeżeli mieszkańcy mają jakieś sprawy do załatwienia, ale nie są pilne, zachęca do odwiedzenia urzędu w innym terminie. – Jeśli jednak Wasza obecność w dniu jutrzejszym w naszym urzędzie jest niezbędna, bardzo proszę wziąć pod uwagę, iż możecie być nie tylko obserwatorami, ale także „biernymi” uczestnikami „dynamicznych” wydarzeń – zaznaczył wójt.

Działania mają być prowadzone również w innych miejscowościach powiatu pruszkowskiego m.in. w Brwinowie. – W razie znalezienia się w obszarze, na którym prowadzone jest ćwiczenie, należy zachować spokój i stosować się do poleceń służb porządkowych oraz przedstawicieli organizatora ćwiczenia, którym jest Powiat Pruszkowski. Jednym z głównych celów ćwiczenia jest koordynacja działań między samorządem, siłami porządkowymi i ratowniczymi, a Wojskami Obrony Terytorialnej w sytuacji możliwego wystąpienia zagrożeń – czytamy w komunikacie brwinowskiego magistratu.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.