TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

11 2023

Ćwiczenia obronne w powiecie pruszkowskim


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Dziś i jutro na terenie powiatu pruszkowskiego będą prowadzone ćwiczenia obronne z udziałem m.in. wojska, policji, straży pożarnej.


Na środę i czwartek (15–16 listopada) zaplanowano na terenie powiatu pruszkowskiego ćwiczenia służb ratunkowych i wojska. Mają one sprawdzić m.in. gotowość samorządów i wszystkich służb na wypadek zagrożenia terrorystycznego lub militarnego. – W środę będą to pozorowane działania z użyciem środków hukowych, pirotechnicznych i dymowych, które swym zasięgiem mogą obejmować infrastrukturę krytyczną, w przypadku gminy Nadarzyn wodociągową oraz budynek PKN i Urzędu Gminy – poinformował w mediach społecznościowych wójt Gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński. Urząd w dziś ma funkcjonować tylko do godz. 15.30.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wójt informuje, że jeżeli mieszkańcy mają jakieś sprawy do załatwienia, ale nie są pilne, zachęca do odwiedzenia urzędu w innym terminie. – Jeśli jednak Wasza obecność w dniu jutrzejszym w naszym urzędzie jest niezbędna, bardzo proszę wziąć pod uwagę, iż możecie być nie tylko obserwatorami, ale także „biernymi” uczestnikami „dynamicznych” wydarzeń – zaznaczył wójt.

Działania mają być prowadzone również w innych miejscowościach powiatu pruszkowskiego m.in. w Brwinowie. – W razie znalezienia się w obszarze, na którym prowadzone jest ćwiczenie, należy zachować spokój i stosować się do poleceń służb porządkowych oraz przedstawicieli organizatora ćwiczenia, którym jest Powiat Pruszkowski. Jednym z głównych celów ćwiczenia jest koordynacja działań między samorządem, siłami porządkowymi i ratowniczymi, a Wojskami Obrony Terytorialnej w sytuacji możliwego wystąpienia zagrożeń – czytamy w komunikacie brwinowskiego magistratu.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.