TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

22

03 2023

Budowa świetlicy w Radoniach i modernizacja placu zabaw przy przedszkolu czas start. Dziś podpisanie umów


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsBudowa świetlicy w Radoniach i modernizacja placu zabaw przy przedszkolu czas start. Dziś podpisanie umów - Grodzisk News


Dziś grodziskim magistracie burmistrz podpisze z wykonawcami umowy na dwie inwestycje dotyczące niejako aktywności mieszkańców małych i dużych. Chodzi o modernizację zabaw przy Przedszkolu nr 7 w Grodzisku oraz o budowę świetlicy w Radoniach.


W przypadku pierwszego przedsięwzięcia wykonawcą jest firma Magic Garden z Inowrocławia, która zmodernizuje plac kosztem 340 tys. zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W ramach zadania wykonawca zdemontuje zarówno istniejące zabawki, jak i nawierzchnię placu. W ich miejsce zainstalowane zostaną nowe urządzenia do zabawy dla dzieci, takie jak domek, dwie piaskownice, dwie potrójne huśtawki, dwie zabawki typu „sprężynowiec”, samochodzik, dwa zestawy zabawowe. Dodatkowo na całym terenie pojawi się nawierzchnia bezpieczna, dookoła będą też ławki do spoczynku dla opiekunów pilnujących dzieci.

Plac zabaw ma być gotowy do końca maja.

Druga, znacznie większa i kosztowniejsza inwestycja obejmuje budowę świetlicy w Radoniach. Konkretniej mówiąc to pierwszy etap, w którym powstanie budynek, a teren wokół niego zostanie zagospodarowany. W etapie drugim staną siłownia zewnętrzna oraz plac zabaw.

Główna inwestycja zlokalizowana jest na działkach, przy ulicach Gogola i Centralnej w Radoniach. Nieliczne elementy inwestycji (np. zjazd na działkę, przyłącza) znajdują się też na działkach sąsiednich.

Budynek świetlicy będzie wolnostojący, parterowy, bez podpiwniczenia, z dachem dwuspadowym pokrytym blachą. – Konstrukcja budynku: fundament- płyta żelbetowa monolityczna, ściany- bloczki gazobetonowe, dach- kratownice drewniane prefabrykowane. Elementy wykończeniowe budynku: posadzki- płytki gresowe; cokoły- tynk żywiczny; ściany na zewnątrz- tynk cienkowarstwowy mineralny, deska syntetyczna, panele z blachy; ściany wewnątrz- tynk cem-wap, gładź gipsowa, płytki ceramiczne (np. w sanitariatach); sufit podwieszany- płyty gk. Stolarka drzwiowa- aluminiowa i drewniana, stolarka okienna- PCV. Budynek wyposażony jest w instalacje: elektryczną. wod-kan, grzewczą (ogrzewanie z pompy ciepła), klimatyzacyjną, wentylacyjną (mechaniczną i grawitacyjną) i teletechniczną – czytamy w specyfikacji budowy.

Inwestycję za ponad 1,3 mln zł zrealizuje lokalna firma Wig-Dar.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

No oczywiście, że Wig-dar a kto inny.....

Olka
22-03-2023 13:50

Dlaczego wszystkie tego typu roboty w Grodzisku robi Wig-dar? Panie Adamie Fabisiewiczu prośba o komentarz z Urzędu

Olaf
22-03-2023 16:37

Każdy w Grodzisku wie dlaczego to ciągle jedna i ta sama firma.........żenada

Reni
22-03-2023 19:10

pokaż wszystkie komentarze (8)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.