TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

16

04 2024

Grodzisk. Przebudowa ul. Śląskiej i Floriańskiej za niecałe dwa miliony?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsGrodzisk. Przebudowa ul. Śląskiej i Floriańskiej za niecałe dwa miliony? - Grodzisk News


Grodzisk jest w trakcie rozstrzygania przetargu na przebudowę dwóch kolejnych dróg. Tym razem chodzi o ulice znajdujące się w samym mieście – Floriańską oraz Śląską. Wydaje się, że wykonawca zostanie wybrany, ponieważ część ofert mieści się w budżecie zakładanym na te inwestycje


W przetargu pojawiło się sześć ofert, spośród których najniższą złożyła milanowska firm Pacholczyk Sp. z.o.o., która wyceniła swoje usługi na nieco ponad 1,7 mln zł, a druga najniższa złożona przez stołeczne przedsiębiorstwo Rokom opiewa na 1,96 mln zł. Obie mieszczą się zatem w granicach kwoty dwóch milionów złotych, a dokładnie taki budżet na inwestycje przygotował grodziski magistrat.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pozostali oferenci zaproponowali sumy przekraczające ten pułap o kilkadziesiąt do nawet trzystu tysięcy złotych. Można zatem spodziewać się, że po weryfikacji formalno-merytorycznej urzędnicy wyłonią wykonawcę przebudowy obu dróg.

Spójrzmy zatem na czym będą polegać inwestycje. Jeśli chodzi o ulicę Floriańską, to droga gminna o szerokości około pięciu metrów, która ma zyskać nową nawierzchnię asfaltową na odcinku od Śląskiej do końca swojego biegu w kierunku ul. Przemysłowej. W ciągu drogi wybudowany zostanie także chodnik dla pieszych, pojawią się nowe zjazdy do posesji. – Odwodnienie projektowanej nawierzchni odbywać się będzie za pomocą spadków podłużnych i poprzecznych w teren pasa drogowego – czytamy w specyfikacji zamówienia. Dodajmy, że nawierzchnie wykonane będą z kostki betonowej, a wykonawca wybuduje także nowe oświetlenie drogowe.

Ulica Śląska to stosunkowo niedługa droga gminna biegnąca pomiędzy ulicami Floriańską oraz Bałtycką. Ma szerokość około czterech metrów, a dzięki inwestycji zyska nowe nawierzchnie jezdni, chodnika dla pieszych oraz zjazdów indywidualnych. Także na niej do budowy wykonawca wykorzysta kostkę betonową, a odwodnienie przeprowadzi za pomocą spadków podłużnych i poprzecznych w teren pasa drogowego.

Czas realizacji inwestycji ma wynieść maksymalnie 19 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.