TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

05

04 2024

Budowa dróg w Natolinie zbyt droga?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsBudowa dróg w Natolinie zbyt droga? - Grodzisk News


Grodzisk zamierza wybudować niemal od nowa siedem ulic w Natolinie. Plany te mogą jednak opóźni zbyt wysokie ceny ofert złożony w przetargu na inwestycję. Spośród pięciu firm każda zażyczyła sobie więcej pieniędzy niż kwota zapisana na budowę w budżecie gminy.


Gmina chce pobudować drogi wewnętrzne stanowiące dojazdy do okolicznych posesji i będące częścią siatki komunikacyjnej z ul. Kasieńki w Natolinie. Ze specyfikacji przetargowej dowiadujemy się, iż chodzi o konkretnie o budowę ulic: Marii, Jerzego, Janiny, Heleny, Wandy, Marty, Roberta.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

To zarazem część większego przedsięwzięcia, gdyż dokumentacja projektowa obejmowała także budowę ulic Hanny, Korneli, Marcina, Stanisława, Piotra, Magdalenki, Sylwii i ulica bez nazwy wraz z kompleksową modernizacją ul. Kasieńki.

Czy uda się jednak wyłonić wykonawcę za pierwszym podejściem przetargowym. Nie jest to oczywiste, gdyż wszystkie oferty przekraczają kwotę 1,3 mln zł, które zapisał na to zadanie w budżecie grodziski magistrat. Najbardziej zbliżone do tej sumy są propozycje firm Pacholczyk z Milanówka – 1,44 mln zł oraz JKM Mirex ze Skierniewic – prawie 1,46 mln zł. Kolejne oferty opiewają już na 1,8 mln lub dobiegają niemal do dwóch milionów.

Teraz Grodzisk stanie przed decyzją: czy dołożyć pieniędzy do puli inwestycji, czy jednak ponowić przetarg. Rozstrzygnięcie tej kwestii po znamy po weryfikacji formalno-merytorycznej wszystkich ofert.

Tymczasem przypomnijmy, co wejdzie w zakres inwestycji. I tak budowa ul. Marii zakłada wykonanie nawierzchni jezdni, zjazdów na posesje z kostki betonowej. Szerokość jezdni wyniesie pięć metrów, a długość budowanej ulicy to 30 metrów. Droga zyska także odwodnienie i oświetlenie.

Takie same założenia poczyniono w przypadku ul. Jerzego i Janiny, które zyskają nawierzchnie na odcinkach prawie 64 metrów każda; obie drogi zostaną „spięte” kilkudziesięciometrowym łącznikiem. Ulice Heleny, Marty, Wandy i Roberta, również zyskają jezdnie i zjazdy z kostki betonowej a także odwodnienie i oświetlenie. W każdym z przypadków budowane odcinki będą miały długość od 30 do 50 metrów.

Wedle założeń przetargu, wykonawca wybrany w postępowaniu będzie miał 20 miesięcy od daty zawarcia umowy na realizację inwestycji.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.