TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

14

04 2024

Budowa dróg w Natolinie za prawie półtora miliona


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayBudowa dróg w Natolinie za prawie półtora miliona - Grodzisk News


Grodzisk zdecydował się dołożyć pieniądze do początkowej puli środków na budowę siedmiu ulic w Natolinie i rozstrzygnął przetarg na to zadanie. Inwestycję powierzy firmie Pacholczyk z Milanówka.


Początkowo magistrat zabezpieczył na to zadanie 1,3 mln zł, po otwarciu ofert okazało się jednak, że wszystkie propozycje cenowe przekraczają tę kwotę, a najniższa oferta należała właśnie do milanowskiego przedsiębiorstwa. Podczas weryfikacji formalno-merytorycznej urzędnicy doszli do wniosku, że warto dołożyć pieniędzy puli i wybrać wykonawcę już w tym przetargu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Gmina chce pobudować drogi wewnętrzne stanowiące dojazdy do okolicznych posesji i będące częścią siatki komunikacyjnej z ul. Kasieńki w Natolinie. Ze specyfikacji przetargowej dowiadujemy się, iż chodzi o konkretnie o budowę ulic: Marii, Jerzego, Janiny, Heleny, Wandy, Marty, Roberta.

To zarazem część większego przedsięwzięcia, gdyż dokumentacja projektowa obejmowała także budowę ulic Hanny, Korneli, Marcina, Stanisława, Piotra, Magdalenki, Sylwii i ulica bez nazwy wraz z kompleksową modernizacją ul. Kasieńki.

Przypomnijmy, co wejdzie w zakres najbliższej inwestycji. I tak budowa ul. Marii zakłada wykonanie nawierzchni jezdni, zjazdów na posesje z kostki betonowej. Szerokość jezdni wyniesie pięć metrów, a długość budowanej ulicy to 30 metrów. Droga zyska także odwodnienie i oświetlenie.

Takie same założenia poczyniono w przypadku ul. Jerzego i Janiny, które zyskają nawierzchnie na odcinkach prawie 64 metrów każda; obie drogi zostaną „spięte” kilkudziesięciometrowym łącznikiem. Ulice Heleny, Marty, Wandy i Roberta, również zyskają jezdnie i zjazdy z kostki betonowej a także odwodnienie i oświetlenie. W każdym z przypadków budowane odcinki będą miały długość od 30 do 50 metrów.

Wedle założeń przetargu, wykonawca wybrany w postępowaniu będzie miał 20 miesięcy od daty zawarcia umowy na realizację inwestycji.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Skoro jest plan na wszystkie drogi to nie rozumiem dlaczego wybrano akurat te. Jaka idea przyświecała pomysłodawcom podzielenia tego niewielkiego przedsięwzięcia na jeszcze mniejsze.

Przecież za jednym bałaganem mozna to wszystko ogarnąć.

Bartosz
16-04-2024 07:20

Czy ulicę Kasieńki pociągną do Chrzanowa Małego ?
Ciekawe dlaczego tylko skupiają się na jednym osiedlu . Te wszystkie ulice tylko z Natolina Bis . Lepiej pomyśleli by o kanalizacji w całym Natolinie a nie smród wszędzie i szamba . Zapominają wtedy o bocznym ulicach . To powinno być priorytetem wszędzie dookoła Grodziska.

Iga
16-04-2024 10:23
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.