reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

14

04 2024

Budowa dróg w Natolinie za prawie półtora miliona


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Grodzisk zdecydował się dołożyć pieniądze do początkowej puli środków na budowę siedmiu ulic w Natolinie i rozstrzygnął przetarg na to zadanie. Inwestycję powierzy firmie Pacholczyk z Milanówka.


Początkowo magistrat zabezpieczył na to zadanie 1,3 mln zł, po otwarciu ofert okazało się jednak, że wszystkie propozycje cenowe przekraczają tę kwotę, a najniższa oferta należała właśnie do milanowskiego przedsiębiorstwa. Podczas weryfikacji formalno-merytorycznej urzędnicy doszli do wniosku, że warto dołożyć pieniędzy puli i wybrać wykonawcę już w tym przetargu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Gmina chce pobudować drogi wewnętrzne stanowiące dojazdy do okolicznych posesji i będące częścią siatki komunikacyjnej z ul. Kasieńki w Natolinie. Ze specyfikacji przetargowej dowiadujemy się, iż chodzi o konkretnie o budowę ulic: Marii, Jerzego, Janiny, Heleny, Wandy, Marty, Roberta.

To zarazem część większego przedsięwzięcia, gdyż dokumentacja projektowa obejmowała także budowę ulic Hanny, Korneli, Marcina, Stanisława, Piotra, Magdalenki, Sylwii i ulica bez nazwy wraz z kompleksową modernizacją ul. Kasieńki.

Przypomnijmy, co wejdzie w zakres najbliższej inwestycji. I tak budowa ul. Marii zakłada wykonanie nawierzchni jezdni, zjazdów na posesje z kostki betonowej. Szerokość jezdni wyniesie pięć metrów, a długość budowanej ulicy to 30 metrów. Droga zyska także odwodnienie i oświetlenie.

Takie same założenia poczyniono w przypadku ul. Jerzego i Janiny, które zyskają nawierzchnie na odcinkach prawie 64 metrów każda; obie drogi zostaną „spięte” kilkudziesięciometrowym łącznikiem. Ulice Heleny, Marty, Wandy i Roberta, również zyskają jezdnie i zjazdy z kostki betonowej a także odwodnienie i oświetlenie. W każdym z przypadków budowane odcinki będą miały długość od 30 do 50 metrów.

Wedle założeń przetargu, wykonawca wybrany w postępowaniu będzie miał 20 miesięcy od daty zawarcia umowy na realizację inwestycji.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

1
1


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.