TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

09

05 2024

Budowa grodziskiej ulicy Forsycji czeka na wykonawcę. Co z rozstrzygnięciem przetargu?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsBudowa grodziskiej ulicy Forsycji czeka na wykonawcę. Co z rozstrzygnięciem przetargu? - Grodzisk News


Mija półtora miesiąca odkąd grodziski magistrat otworzył oferty na kompleksową budowę ulicy Forsycji w Grodzisku. Nadal jednak nie wybrano wykonawcy inwestycji. Postanowiliśmy sprawdzić, co słychać w tej sprawie, zwłaszcza że coraz liczniej dopytują o to mieszkańcy.


Przypomnijmy, że w przetargu wpłynęło siedem propozycji, z których cztery mieściły się w budżecie założonym przez gminę. Najniższa cenowo oferta opiewa na 850 tysięcy i należy do firmy Margot Expert z Warszawy, następne w kolejności oferty należą do firm JKM Mirex ze Skierniewic które wyceniło swe usługi na niespełna 1,04 mln zł; niespełna 1,05 miliona zażyczyła sobie firma Pacholczyk z Milanówka. Z kolei brwinowskie przedsiębiorstwo Invest Brothers Michał Gniadek podała kwotę nieco przewyższającą 1,07 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pozostałe trzy propozycje przekraczają już budżet Grodziska: wynoszą blisko 1,2 mln lub prawie 1,4 mln zł. Wydaje się jednak, że po weryfikacji formalno-merytorycznej Grodzisk będzie miał z kogo wybierać.

Wydawało się więc, że przy takim polu manewru gmina nie będzie miała problemu z wyłonieniem wykonawcy ale... – Na etapie weryfikacji ofert okazało się, że propozycja najniższa pod względem ceny nie spełnia wszystkich wymogów formalno-merytorycznych, dlatego wskazany został wykonawca drugi w kolejności. Obecnie jest na etapie kompletowania dokumentów, które musi przekazać urzędowi gminy, abyśmy mogli rozstrzygnąć przetarg – mówi nam dziś Urszula Chrzanowska, szefowa wydziału inwestycji i pozyskiwania funduszy w grodziskim magistracie.

Kiedy zatem można spodziewać się rozstrzygnięcia przetargu. – Jeszcze w tym miesiącu rozstrzygniemy postępowanie i podpiszemy umowę z wykonawcą – zapowiada Urszula Chrzanowska.

Przypomnijmy, co wchodzi w zakres inwestycji. Zakłada ona rozbiórkę istniejącej nawierzchni, korytowanie podłoża, i wykonanie nowej ujednoliconej nawierzchni z kostki betonowej wraz z warstwami podbudowy z jednostronnym chodnikiem i poboczem. Zadanie przewiduje też przebudowę lub wykonanie zjazdów w miejscach istniejących i projektowanych bram. Odwodnienie ulicy będzie zrealizowane poprzez projektowane wpusty i przyłącza do odcinków kanałów i włączone do istniejącej kanalizacji deszczowej. Droga zyska również oświetlenie – zostanie ustawionych na niej siedem latarni.

Termin realizacji inwestycji wyznaczono na 10 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.