TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

19

05 2024

Modernizacja bloku przy Żeromskiego w Grodzisku za 400 tys. zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plModernizacja bloku przy Żeromskiego w Grodzisku za 400 tys. zł? - Grodzisk News


Grodzisk otworzył oferty w przetargu na kompleksową modernizację dachu budynku wielorodzinnego przy ul. Żeromskiego 25B. Cztery firmy są chętne, aby podjąć się tego zadania.


Dzięki inwestycji mają się zakończyć regularne i coraz częstsze problemy z nieszczelnością stropu i przeciekaniem dachu. Wiele wskazuje na to, że Grodzisk wreszcie te problemy zażegna, ponieważ jedna ze złożonych ofert mieści się w budżecie zakładanym przez gminę.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Magistrat zabezpieczył na modernizację równo 400 tysięcy złotych, podczas gdy najkorzystniejsza cenowo oferta firmy Dach-Waldi Waldemar Michałowski z miejscowości Błonie Wieś, jest niż od tej kwoty o 80 tysięcy. Pozostałe propozycje opiewają na niespełna 421 tys. zł; 641 tys zł oraz blisko 729 tys. zł.

Teraz czas na weryfikację formalno-merytoryczną, po której – jeśli wypadnie dobrze – będzie można rozstrzygnąć postępowanie.

Budynek przy Żeromskiego liczy aż 36 mieszkań w czterech kondygnacjach naziemnych. Jest całkowicie podpiwniczony, wolnostojący, niski i wykonany w technologii tradycyjnej. To zaś oznacza, że i konstrukcja dachu wywodzi się ze starszych rozwiązań.

Grodzisk podejmował kilkukrotne cząstkowe naprawy dachu. Na dłuższą metę jednak stan techniczny tej części obiektu się pogarszał. Gmina postanowiła w końcu przygotować projekt kompleksowej modernizacji dachu, teraz zaś nadszedł czas na przetarg już na samą budowę.

W zakres prac wejdzie rozbiórka istniejących struktur dachowych, a także utylizacja elementów rozbiórkowych. Wykonawca przygotuje natomiast nowy układ warstw pokrycia dachowego: izolacji termicznej ze styropianu i pokrycia z papy termozgrzewalnej; wykona też nowe obróbki blacharskie rynien i rur spustowych z blachy powlekanej; przemuruje kominy i wymieni nakrywy kominowe na nowo zainstaluje też piorunochrony.

Czas realizacji inwestycji obliczono na cztery miesiące od daty zawarcia umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.