TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

17

05 2024

Tereny przy Centrum Kultury bardziej zielone


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNews.plTereny przy Centrum Kultury bardziej zielone - Grodzisk News


Przy Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim pojawiło się więcej zieleni. A to za sprawą nasadzeń jakie miały miejsce w ostatnim czasie.


Jak podkreślają urzędnicy plac przy ul. Spółdzielczej został w części „odbetonowany”. – W ostatnim czasie zmieniamy na bardziej zieloną przestrzeń przy budynku Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim. W ramach tej realizacji odbetonowaliśmy 158 mkw powierzchni nieprzepuszczalnej dla wody, gdzie posadziliśmy rośliny odporne na warunki miejskie – poinformował Urząd Miejski w Grodzisku Mazowieckim w mediach społecznościowych. – Zazielenienie przestrzeni przy budynku Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej w Grodzisku Mazowieckim to ważne działanie dla adaptacji zmian klimatycznych – dodają urzędnicy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nasadzenia zieleni przy Centrum Kultury to kolejne działanie realizowane w ramach projektu pn. „Inwestycje w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury w Grodzisku Mazowieckim” korzystającego z dofinansowania o wartości 4,5 mln otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

W ramach tego projektu m.in. zrewitalizowano Plac Wolności, skwery u zbiegu ul. Orzeszkowej i 3 Maja, wybudowano tzw. hotele dla owadów w Parku Skarbków i przy ul. Orzeszkowej.

Tereny przy Centrum Kultury bardziej zielone - Grodzisk News
Tereny przy Centrum Kultury bardziej zielone - Grodzisk News
Tereny przy Centrum Kultury bardziej zielone - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Co to za budowa powstaje na łące przy Lidlu?

Piotr
17-05-2024 18:34

Bardzo ładnie, a jeszcze więcej radości sprawia zdejmowanie szmat z elewacji budynków, gratulacje dla władz gminy i właścicieli nieruchomości, które zaczną zdobić miasto, pięknie.

Wiks
17-05-2024 21:48

Blok mieszkalny

Ewcia
18-05-2024 08:58

pokaż wszystkie komentarze (12)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.