TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

05 2024

Zielone światło dla przebudowy grodziskiej ulicy Forsycji. Jest wykonawca


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayZielone światło dla przebudowy grodziskiej ulicy Forsycji. Jest wykonawca - Grodzisk News


Po formalnych perturbacjach grodziski magistrat wybrał wreszcie wykonawcę przebudowy ul. Forsycji. Zadanie powierzono ostatecznie Spółce budowlanej Pacholczyk z Milanówka.


Lokalna firma wyceniła swoje usługi na niespełna 1,05 mln zł. Najniższą pod względem ceny –850 tysięcy – złożyła firma Margot Expert z Warszawy. Z powodu nieprawidłowości formalnych została jednak odrzucona, podobnie jak oferty firm: JKM Mirex ze Skierniewic, Invest Brothers z Brwinowa oraz przedsiębiorstwa Rokom z Warszawy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Tym samym spółka Pacholczyk wygrała w przetargu i musi związać się z ofertą. Później będzie czas na podpisanie kontraktu na budowę.

Przypomnijmy, co wchodzi w zakres inwestycji. Zakłada ona rozbiórkę istniejącej nawierzchni, korytowanie podłoża, i wykonanie nowej ujednoliconej nawierzchni z kostki betonowej wraz z warstwami podbudowy z jednostronnym chodnikiem i poboczem. Zadanie przewiduje też przebudowę lub wykonanie zjazdów w miejscach istniejących i projektowanych bram. Odwodnienie ulicy będzie zrealizowane poprzez projektowane wpusty i przyłącza do odcinków kanałów i włączone do istniejącej kanalizacji deszczowej. Droga zyska również oświetlenie – zostanie ustawionych na niej siedem latarni.

Termin realizacji inwestycji wyznaczono na 10 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.