TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

08

05 2024

Grodzisk wybrał firmę, która odbierze śmieci od mieszkańców


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsGrodzisk wybrał firmę, która odbierze śmieci od mieszkańców - Grodzisk News


Wiadomo już kto będzie odbierał śmieci od mieszkańców grodziskiej gminy przez najbliższe trzy lata. Będzie to firma Hetman z Warszawy.


Do przetargu stanęły cztery firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Hetman z Warszawy, która zażyczyła sobie za trzyletnie świadczenie usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych niecałe 41,5 mln zł. Drugą najkorzystniejszą propozycję złożył Jarper z Wólki Kosowskiej – 42,6 mln zł. Pozostałe oferty opiewały na ponad 50 mln zł. Gmina zamierzała wydać na ten cel maksymalnie 48 mln zł, więc dwie najniższe oferty mieściły się w tym budżecie i to ze sporym zapasem. Przetarg wygrała firma Hetman to ona będzie odbierać odpady od mieszkańców.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W dokumentacji przetargowej czytamy, że firma wybrana w postępowaniu zajmie się odbiorem, transportem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki oraz odbiorem i zagospodarowaniem odpadów z punktów selektywnej zbiórki odpadów.

W owej specyfikacji zapisano, że operator systemu śmieciowego ma obowiązek odebrać od mieszkańców każdą ilość odpadów.

W myśl założeń przetargu, firma „śmieciowa” będzie miała za zadanie obsługę całego systemu w okresie od 1 lipca 2024 roku do 30 czerwca 2026 roku.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

w zeszłych latach kwoty za wywóz śmieci, płacone przez mieszkańców gminy grodzisk, rosły, bo gmina tłumaczyła się, że "w myśl ustawy nie może dokładać do wywozu śmieci". skoro teraz wywóz śmieci będzie tańszy niż założony na to budżet, to oznacza, że opłaty dla mieszkańców zostaną obniżone?

Janek
08-05-2024 08:43

Wierzy Pan w to, bo ja nie. To oczywiste, że powinny być niższe tak jak kiedyś Benek obiecywał. Coś co raz zdrożało już nie wróci do ceny sprzed podwyżki. Mało realne.

Romy
08-05-2024 11:31

Wreszcie normalna firma która już kiedyś zabierała śmieci w Grodzisku. Jarper potrafi tylko mieszać wszystko do jednego samochodu, albo nie odebrać wcale tak jak u nas na blokach przed weekendem... Tragedia! Ciekawe czy dostał Jarper jakąś karę kiedykolwiek?!

Łukasz
08-05-2024 14:20

pokaż wszystkie komentarze (8)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.