TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

11

05 2024

Umowa na budowę dróg w Natolinie podpisana!


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/UM Grodzisk Maz.Umowa na budowę dróg w Natolinie podpisana! - Grodzisk News


W grodziskiej willi Niespodzianka nowy burmistrz Tomasz Krupski podpisał umowę na budowę czterech ulic w Natolinie. Firma wykonawcza będzie miała 20 miesięcy na realizację inwestycji.


Gmina chce pobudować drogi wewnętrzne stanowiące dojazdy do okolicznych posesji i będące częścią siatki komunikacyjnej z ul. Kasieńki w Natolinie. Chodzi konkretnie o budowę ulic: Marii, Jerzego, Janiny, Heleny, Wandy, Marty, Roberta.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

To zarazem część większego przedsięwzięcia, gdyż dokumentacja projektowa obejmowała także budowę ulic Hanny, Korneli, Marcina, Stanisława, Piotra, Magdalenki, Sylwii i ulica bez nazwy wraz z kompleksową modernizacją ul. Kasieńki.

Przypomnijmy, co wejdzie w zakres najbliższej inwestycji. I tak budowa ul. Marii zakłada wykonanie nawierzchni jezdni, zjazdów na posesje z kostki betonowej. Szerokość jezdni wyniesie pięć metrów, a długość budowanej ulicy to 30 metrów. Droga zyska także odwodnienie i oświetlenie.

Takie same założenia poczyniono w przypadku ul. Jerzego i Janiny, które zyskają nawierzchnie na odcinkach prawie 64 metrów każda; obie drogi zostaną „spięte” kilkudziesięciometrowym łącznikiem. Ulice Heleny, Marty, Wandy i Roberta, również zyskają jezdnie i zjazdy z kostki betonowej a także odwodnienie i oświetlenie. W każdym z przypadków budowane odcinki będą miały długość od 30 do 50 metrów.

Zgodnie z podpisaną w piątek umową inwestycję zrealizuje milanowska spółka budowlana Pacholczyk, która za to zadanie otrzyma 1,44 mln zł.

Umowa na budowę dróg w Natolinie podpisana! - Grodzisk News
Umowa na budowę dróg w Natolinie podpisana! - Grodzisk News
Umowa na budowę dróg w Natolinie podpisana! - Grodzisk News
Umowa na budowę dróg w Natolinie podpisana! - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.