TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

16

05 2024

Od dziś start budowy dróg w Natolinie. Możliwe utrudnienia


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNews/Zdj. ilustracyjneOd dziś start budowy dróg w Natolinie. Możliwe utrudnienia - Grodzisk News


Grodziski magistrat poinformował o rozpoczęciu robót związanych z budową ulic w Natolinie. Urzędnicy przekazali, że w tym roku prowadzone będą prace na dwóch drogach wewnętrznych.


Gmina chce pobudować drogi wewnętrzne stanowiące dojazdy do okolicznych posesji i będące częścią siatki komunikacyjnej z ul. Kasieńki w Natolinie. Chodzi konkretnie o budowę ulic: Marii, Jerzego, Janiny, Heleny, Wandy, Marty, Roberta.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy, co wejdzie w zakres najbliższej inwestycji. I tak budowa ul. Marii zakłada wykonanie nawierzchni jezdni, zjazdów na posesje z kostki betonowej. Szerokość jezdni wyniesie pięć metrów, a długość budowanej ulicy to 30 metrów. Droga zyska także odwodnienie i oświetlenie.

Takie same założenia poczyniono w przypadku ul. Jerzego i Janiny, które zyskają nawierzchnie na odcinkach prawie 64 metrów każda; obie drogi zostaną „spięte” kilkudziesięciometrowym łącznikiem. Ulice Heleny, Marty, Wandy i Roberta, również zyskają jezdnie i zjazdy z kostki betonowej a także odwodnienie i oświetlenie. W każdym z przypadków budowane odcinki będą miały długość od 30 do 50 metrów.

Umowa na inwestycję wycenioną na 1,44 mln zł burmistrz Tomasz Krupski podpisał niedawno z firmą Pacholczyk z Milanówka. Na realizację całego zadania będzie mieć 20 miesięcy. Na pierwszy ogień do budowy idą ulice Marii i Heleny.

– Zgodnie z przekazanym harmonogramem pierwszymi drogami będą ulice Marii i Heleny, pozostałe zostaną zrealizowane w następnym roku. Termin obowiązywania umowy to połowa stycznia 2025 roku. Przedmiot zamówienia dotyczy ul. Marii i Heleny i obejmuje wykonanie nawierzchni zjazdów na posesje, jezdni wraz z odwodnieniem i oświetleniem – ogłosił w komunikacie na Facebooku – grodziski magistrat.

Od dziś start budowy dróg w Natolinie. Możliwe utrudnienia - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Co to za ulice?

Tys
17-05-2024 14:43

A co z pozostałymi ulicami na osiedlu, oraz z dwoma ulicami przed osiedlem ?
Efekt nowej świetlicy zostanie skutecznie "zniszczony" brakiem modernizacji tych ulic !!!

Bogdan
22-05-2024 10:01
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.