reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

03 2023

Budowa świetlicy w Radoniach i modernizacja placu zabaw przy przedszkolu czas start. Dziś podpisanie umów


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsBudowa świetlicy w Radoniach i modernizacja placu zabaw przy przedszkolu czas start. Dziś podpisanie umów - Grodzisk News


Dziś grodziskim magistracie burmistrz podpisze z wykonawcami umowy na dwie inwestycje dotyczące niejako aktywności mieszkańców małych i dużych. Chodzi o modernizację zabaw przy Przedszkolu nr 7 w Grodzisku oraz o budowę świetlicy w Radoniach.


W przypadku pierwszego przedsięwzięcia wykonawcą jest firma Magic Garden z Inowrocławia, która zmodernizuje plac kosztem 340 tys. zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W ramach zadania wykonawca zdemontuje zarówno istniejące zabawki, jak i nawierzchnię placu. W ich miejsce zainstalowane zostaną nowe urządzenia do zabawy dla dzieci, takie jak domek, dwie piaskownice, dwie potrójne huśtawki, dwie zabawki typu „sprężynowiec”, samochodzik, dwa zestawy zabawowe. Dodatkowo na całym terenie pojawi się nawierzchnia bezpieczna, dookoła będą też ławki do spoczynku dla opiekunów pilnujących dzieci.

Plac zabaw ma być gotowy do końca maja.

Druga, znacznie większa i kosztowniejsza inwestycja obejmuje budowę świetlicy w Radoniach. Konkretniej mówiąc to pierwszy etap, w którym powstanie budynek, a teren wokół niego zostanie zagospodarowany. W etapie drugim staną siłownia zewnętrzna oraz plac zabaw.

Główna inwestycja zlokalizowana jest na działkach, przy ulicach Gogola i Centralnej w Radoniach. Nieliczne elementy inwestycji (np. zjazd na działkę, przyłącza) znajdują się też na działkach sąsiednich.

Budynek świetlicy będzie wolnostojący, parterowy, bez podpiwniczenia, z dachem dwuspadowym pokrytym blachą. – Konstrukcja budynku: fundament- płyta żelbetowa monolityczna, ściany- bloczki gazobetonowe, dach- kratownice drewniane prefabrykowane. Elementy wykończeniowe budynku: posadzki- płytki gresowe; cokoły- tynk żywiczny; ściany na zewnątrz- tynk cienkowarstwowy mineralny, deska syntetyczna, panele z blachy; ściany wewnątrz- tynk cem-wap, gładź gipsowa, płytki ceramiczne (np. w sanitariatach); sufit podwieszany- płyty gk. Stolarka drzwiowa- aluminiowa i drewniana, stolarka okienna- PCV. Budynek wyposażony jest w instalacje: elektryczną. wod-kan, grzewczą (ogrzewanie z pompy ciepła), klimatyzacyjną, wentylacyjną (mechaniczną i grawitacyjną) i teletechniczną – czytamy w specyfikacji budowy.

Inwestycję za ponad 1,3 mln zł zrealizuje lokalna firma Wig-Dar.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Dlaczego wszystkie tego typu roboty w Grodzisku robi Wig-dar? Panie Adamie Fabisiewiczu prośba o komentarz z Urzędu
Olaf


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.