TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

15

04 2022

Zlekceważył rogatki, dostał 2000 zł kary


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Zlekceważył rogatki, dostał 2000 zł kary - Grodzisk News


78-latek został ukarany grzywną w wysokości dwóch tysięcy złotych. Mężczyzna wjechał na przejazd kolejowy mimo migającego sygnalizatora oraz zamykających się rogatek.


Do zdarzenia doszło na przejeździe w Radziwiłłowie Mazowieckim w powiecie żyrardowskim. O zdarzeniu policję poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe, a funkcjonariusze przejrzeli nagranie z monitoringu i ustalili mężczyznę, który kierował autem. – Jak się okazało 78-latek bardzo się spieszył, ponieważ pomimo zamykających się rogatek wjechał na przejazd kolejowy. Jednak, kiedy zapory się zamknęły, zatrzymał pojazd i wycofał nim maksymalnie jak mógł, aby nie doprowadzić do wypadku z najeżdżającym pociągiem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mężczyzna za wjazd na przejazd, gdy opuszczanie zapór zostało rozpoczęte, został ukarany grzywną w wysokości 2000 złotych – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Policjanci przypominają, że wjeżdżanie na przejazd kolejowy podczas, gdy sygnalizacja informuje o nadjeżdżającym pociągu stanowi wykroczenie, a do tego jest niezwykle niebezpieczne i może być tragiczne w skutkach. Ponadto podkreślają, że gdy zbliżamy się przejazdu, a rogatki nie sygnalizują nadjeżdżającego pociągu to wciąż trzeba zachować czujność, ponieważ urządzenia mogą być uszkodzone.

Poniżej nagranie z przejazdu w Radzwiłłowie.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.