TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

11

04 2022

Zarzut usiłowania zabójstwa dla 24-latka z Żyrardowa. Akt oskarżenia w sądzie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: policja.plZarzut usiłowania zabójstwa dla 24-latka z Żyrardowa. Akt oskarżenia w sądzie - Grodzisk News


Policja ujawniła sprawę 24-letniego mężczyzny podejrzanego o usiłowanie zabójstwa dwóch 26-latków, którym zadał liczne ciosy maczetą. Akt oskarżenia trafił do sądu w grudniu 2021 roku.


Do zdarzenia doszło w kwietniu 2021 roku. – Zorganizowane działania policjantów z żyrardowskiego Wydziału Kryminalnego pozwoliły na zatrzymanie 24-latka, który usiłował zabić dwóch mieszkańców Żyrardowa. Dyżurny żyrardowskiej komendy został wtedy powiadomiony o dwóch mężczyznach pobitych maczetami, którzy leżą na jednej z klatek schodowych. Na miejscu natychmiast pojawili się mundurowi, którzy ustalili, że do pokrzywdzonych, gdy ci szli ulicą Wierzbową z okna budynku, ktoś zaczął krzyczeć. Po chwili podjechały do nich dwa samochody, z których wybiegło kilka osób i zaczęło ich gonić. Mężczyźni uciekli do pobliskiej klatki schodowej jednak na schodach zostali dogonieni i uderzani maczetami. 26-latkowie doznali licznych ran rąbanych ciała i uszkodzeń kości – relacjonuje st. sierż. Monika Michalczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Na miejsce została wezwana karetka, która przewiozła rannych do szpitala. Mundurowi natychmiast przystąpili do wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia, a dzięki zdobytym informacjom zatrzymano 24-latka, który dokonał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W związku z prowadzonymi czynnościami oraz ze względu na dobro prowadzonego postępowania sytuacja ta została opisana po zakończeniu działań – dodaje.

Mężczyźnie grozi dożywocie.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.