TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

11

04 2022

Zarzut usiłowania zabójstwa dla 24-latka z Żyrardowa. Akt oskarżenia w sądzie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: policja.plZarzut usiłowania zabójstwa dla 24-latka z Żyrardowa. Akt oskarżenia w sądzie - Grodzisk News


Policja ujawniła sprawę 24-letniego mężczyzny podejrzanego o usiłowanie zabójstwa dwóch 26-latków, którym zadał liczne ciosy maczetą. Akt oskarżenia trafił do sądu w grudniu 2021 roku.


Do zdarzenia doszło w kwietniu 2021 roku. – Zorganizowane działania policjantów z żyrardowskiego Wydziału Kryminalnego pozwoliły na zatrzymanie 24-latka, który usiłował zabić dwóch mieszkańców Żyrardowa. Dyżurny żyrardowskiej komendy został wtedy powiadomiony o dwóch mężczyznach pobitych maczetami, którzy leżą na jednej z klatek schodowych. Na miejscu natychmiast pojawili się mundurowi, którzy ustalili, że do pokrzywdzonych, gdy ci szli ulicą Wierzbową z okna budynku, ktoś zaczął krzyczeć. Po chwili podjechały do nich dwa samochody, z których wybiegło kilka osób i zaczęło ich gonić. Mężczyźni uciekli do pobliskiej klatki schodowej jednak na schodach zostali dogonieni i uderzani maczetami. 26-latkowie doznali licznych ran rąbanych ciała i uszkodzeń kości – relacjonuje st. sierż. Monika Michalczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Na miejsce została wezwana karetka, która przewiozła rannych do szpitala. Mundurowi natychmiast przystąpili do wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia, a dzięki zdobytym informacjom zatrzymano 24-latka, który dokonał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W związku z prowadzonymi czynnościami oraz ze względu na dobro prowadzonego postępowania sytuacja ta została opisana po zakończeniu działań – dodaje.

Mężczyźnie grozi dożywocie.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.