reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

04

07 2023

Wyrok dla motocyklisty pod wpływem alkoholu i zakazem prowadzenia. Dziś wzmożone kontrole trzeźwości


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: mazowiecka.policja.gov.plWyrok dla motocyklisty pod wpływem alkoholu i zakazem prowadzenia. Dziś wzmożone kontrole trzeźwości - Grodzisk News


Grodziscy policjanci prowadzą wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Surowe kary mają w myśl nowych przepisów zniechęcić ludzi po wpływem alkoholu do zasiadania za "stery".


Przekonał się o tym ostatnio motocyklista zatrzymany na grodziskich drogach. Okazało się, że 50-latek jechał motocyklem, mimo prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów, dodatkowo był nietrzeźwy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Zgodnie z wyrokiem grodziskiego sądu mężczyzna za kierowanie w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności i ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – podała grodziska policja.

Dziś dalszy ciąg kontroli stanu trzeźwości kierowców. Policjanci będą w wyznaczonych dniach lipca prowadzić wzmożone działania by sprawdzić jak największą liczbę kierowców. Przyczynia się to bowiem do ograniczenia praktyki wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości (od pół promila) lub pod wpływem narkotyków przepisy przewidują 15 pkt i do 2 lat pozbawienia wolności. Przy recydywie, aż do 5 lat!

Za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi 15 pkt i kara aresztu albo grzywna nie mniejsza niż 2500 zł (do 30000zł)!

Za kierowanie pojazdem niemechanicznym "pod wpływem" grozi z kolei od 2,5 tys. zł grzywny, zaś po użyciu alkoholu nie mniej niż 1000 zł.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Zapraszam na piaskową z radarem

Rafał
04-07-2023 11:43

10 miesięcy pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych za kierowanie w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu. Praworządnością waniajet okrutnie !!!

Jack L.
04-07-2023 20:59
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.