reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

12 2023

Wukadki między Podkową a Grodziskiem pojadą po obu torach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: wkd.com.plWukadki między Podkową a Grodziskiem pojadą po obu torach - Grodzisk News


Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu WKD już od niedzieli (10 grudnia) przywrócony zostanie ruch kolejek po obu torach pomiędzy Podkową Leśną a Grodziskiem Mazowieckim.


Zmiany wejdą w życie nad ranem 10 grudnia. – Od godziny 3:00 wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy pociągów, w ramach którego przywrócone zostanie kursowanie pociągów na linii kolejowej do Milanówka, na odcinku pomiędzy stacjami Podkowa Leśna Główna i Grodzisk Mazowiecki Radońska zostanie otwarty ruch pociągów równocześnie po obydwu torach i będzie prowadzony zgodnie z zasadą ruchu prawostronnego, tj. po torze nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego) pojadą podstawowo pociągi w relacji do stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska, natomiast po torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy) pojadą podstawowo pociągi w relacji do przystanku Warszawa Reduta Ordona – poinformowała Warszawska Kolej Dojazdowa.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Oznacza to, że pasażerowie wukadki będą mogli korzystać ze wszystkich peronów na wymienionych wyżej odcinkach choć nadal toczą się prace związane z modernizacją linii WKD. – Tabliczki z informacjami na temat numerów peronów i torów na przebudowanym odcinku linii kolejowej pomiędzy Podkową Leśną i Grodziskiem Mazowieckim zostały zamieszczone na dedykowanych dla nich konstrukcjach wsporczych – zapowiedział przewoźnik w komunikacie.

Dodatkowo ze względu na prowadzone prace wykończeniowe i porządkowe w obrębie torowiska oraz peronów pociągi WKD między Podkową a Grodziskiem będą jeździć z ograniczoną prędkością – maksymalnie 40 km/h.

O innych zmianach na WKD od 10 grudnia pisaliśmy TUTAJ.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

To był pokaz nieporadności. 9 km toru budowano przez 18 miesięcy. A nadal dojazd tylko do Reduty, a jak Dw. Zachodni zostanie ukończony, to WKD rozpocznie grzebanko na Centralnym. A pasażerowie? Kto by się nimi przejmował.

Pasażer
09-12-2023 20:58

Oj tam oj tam. Najwazniejsze ze w rankingu punktualnosci WKD nieustannie na pierwszym miejscu. ;-)

z11
09-12-2023 21:30

Przywrócony? To znaczy, że już kiedyś był taki?

Bravik
10-12-2023 08:07
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.