reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

12 2023

Pociągi WKD znów przyjadą do Milanówka


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: wkd.com.plPociągi WKD znów przyjadą do Milanówka - Grodzisk News


Za niewiele ponad tydzień zostanie przywrócone kursowanie pociągów Warszawskiej Kolei Dojazdowej do przystanku Milanówek Grudów.


Odcinek między Podkową Leśną Zachodnią a przystankiem Milanówek Grudów był zamknięty od końca czerwca 2022 r., a podróżni mogli zastępczo skorzystać z linii autobusowej ZA12. Jednak od 10 grudnia znów będą dojeżdżać do Milanówka, bowiem kończy się kolejny etap prac związany z budową drugiego toru między Podkową Leśną a Grodziskiem. Tym samym zlikwidowana będzie zastępcza linia autobusowa ZA12. Kursy do Milanówka będą się odbywać z częstotliwością co godzinę.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nowy rozkład jazdy wejdzie w życie 10 grudnia o godz. 3.00 i będzie on obowiązywał niemal do końca roku. Wtedy zostaną wprowadzone kolejne korekty w związku z planowanym zakończeniem przebudowy linii kolejowej WKD od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego oraz zmianą organizacji pracy w obrębie posterunków ruchu na odcinku Komorów – Warszawa Reduta Ordona.

Do końca bieżącego roku organizacja ruchu na odcinku od Warszawy do Podkowy pozostanie bez zmian, co oznacza, że tory między Warszawą Zachodnią a przystankiem Reduta Ordona pozostaną zamknięte. Z kolei ruch między Podkową a Grodziskiem będzie wyglądał podobnie co obecnie, ale będą drobne zmiany. – W związku z sukcesywnym uruchamianiem urządzeń nowego systemu sterowania ruchem w obrębie posterunków ruchu skróceniu ulegnie czas przejazdu na niektórych odcinkach ww. szlaku – zmienią się pory odjazdów pociągów ze stacji początkowej Grodzisk Mazowiecki Radońska, które będą się odbywać o 2 minuty później względem dotychczas obowiązującej organizacji ruchu – poinformowała WKD.

ORGANIZACJA RUCHU NA LINII WKD
1. W związku z przebudową linii kolejowej WKD od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego przywrócone zostaje kursowanie pociągów na linii kolejowej nr 48 do Milanówka. Wybrane kursy pociągów kończących lub rozpoczynających dotychczas bieg na stacji Podkowa Leśna Główna ulegają wydłużeniu w ramach swoich obiegów do przystanku osobowego Milanówek Grudów. Ruch pociągów do Milanówka będzie prowadzony ze średnią częstotliwością co 60 minut we wszystkie dni. Funkcjonująca dotychczas zastępcza komunikacja autobusowa ZA12 na trasie: Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów ulega likwidacji.
2. Do odwołania (szacunkowo do połowy 2024 roku, tj. do dnia 30.06.2024) zostaje zamknięty tor nr 1 i nr 2 linii kolejowej nr 47 WKD na odcinku Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD. Pociągi WKD będą kursowały w następujących relacjach:
(a) Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Reduta Ordona
(b) Milanówek Grudów - Warszawa Reduta Ordona
(c) Podkowa Leśna Główna – Warszawa Reduta Ordona
z przesiadką dla podróżnych odbywających przejazd w relacji do Centrum i z powrotem, do środków transportu publicznego uruchamianych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie (w ramach Warszawskiego Transportu Publicznego – WTP) oraz pociągów spółki Koleje Mazowieckie, na przystanku osobowym „Warszawa Aleje Jerozolimskie”.
3. Odcinek Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD będzie całkowicie zamknięty dla ruchu pociągów.
4. Na przystanku osobowym Warszawa Aleje Jerozolimskie będzie obowiązywać zorganizowany punkt przesiadkowy pomiędzy pociągami WKD oraz pojazdami ZTM i pociągami KM. Pojazdy ZTM będą zatrzymywać się na przystankach autobusowych ZTM w zespole przystankowym pn. „PKP WKD Aleje Jerozolimskie” zlokalizowanych na wiadukcie nad torami linii kolejowej WKD. Dla przystanku końcowego Warszawa Reduta Ordona obowiązują odpowiadające jemu przystanki autobusowe ZTM w zespole przystankowym pn. „Śmigłowca” zlokalizowane przy Alejach Jerozolimskich oraz przystanek autobusowy ZTM w zespole przystankowym pn. „CH Reduta” zlokalizowany przy ul. Kołomyjskiej (przystanek krańcowy – dotyczy linii 158).

Szczegóły oraz rozkład jazdy są dostępne tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.