reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

26

05 2021

W Urszulinie powstanie droga rowerowa


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayW Urszulinie powstanie droga rowerowa - Grodzisk News


Przy drodze powiatowej 1501 w Urszulinie powstanie droga rowerowa. Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowiecki szuka firmy, która zaprojektuje ścieżkę dla jednośladów.


Droga 1501 to trasa łącząca gminy Grodzisk i Nadarzyn. Jest to dość ruchliwa trasa, z poboczami po obu stronach (na wysokości zabudowań jest też jednostronny chodnik). Jazda rowerem po tej trasie jest dość niebezpieczna właśnie ze względu na dość duży ruch, a także niektórych kierowców, którzy jeżdżą tam zdecydowanie zbyt szybko.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Powiat grodziski zamierza zwiększyć bezpieczeństwo rowerzystów na tej trasie poprzez budowę drogi dla rowerów. Właśnie został ogłoszony przetarg na zaprojektowanie rozbudowy drogi powiatowej w zakresie budowy drogi rowerowej na odcinku 800 metrów od zabudowań do granicy powiatu grodziskiego. Zgodnie z zamówieniem projekt ma zakładać budowę drogi rowerowej o szerokości 3–3,5 metra o nawierzchni asfaltowej, a także uwzględniać wjazdy na tereny działek o nawierzchni z kostki szarej oraz o nawierzchni asfaltowej w miejscu przebiegu ciągu pieszo-rowerowego.

Ile czasu wykonawca będzie miał na przygotowanie projektu? PZD wyznaczyło termin realizacji na 16 miesięcy od daty podpisania umowy, co oznacza, że na drogę rowerową jeszcze poczekamy. Dopiero po przygotowaniu projektu będzie można ogłosić przetarg na budowę.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Czyli następna głupia inwestycja, a jest tak wiele potrzeb. To samo droga rowerowa w Starej Wsi, mega kasa wydana, a jeden rowerzysta na godzine tak jeździ. Coś niesamowitego jak marnotrawione sa nasze pieniądze z podatków.

Getz
26-05-2021 15:25

Dobry pomysł, wszędzie powinny być takie drogi

ysabella
29-05-2021 19:25
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.