reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

26

05 2021

W Urszulinie powstanie droga rowerowa


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayW Urszulinie powstanie droga rowerowa - Grodzisk News


Przy drodze powiatowej 1501 w Urszulinie powstanie droga rowerowa. Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowiecki szuka firmy, która zaprojektuje ścieżkę dla jednośladów.


Droga 1501 to trasa łącząca gminy Grodzisk i Nadarzyn. Jest to dość ruchliwa trasa, z poboczami po obu stronach (na wysokości zabudowań jest też jednostronny chodnik). Jazda rowerem po tej trasie jest dość niebezpieczna właśnie ze względu na dość duży ruch, a także niektórych kierowców, którzy jeżdżą tam zdecydowanie zbyt szybko.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Powiat grodziski zamierza zwiększyć bezpieczeństwo rowerzystów na tej trasie poprzez budowę drogi dla rowerów. Właśnie został ogłoszony przetarg na zaprojektowanie rozbudowy drogi powiatowej w zakresie budowy drogi rowerowej na odcinku 800 metrów od zabudowań do granicy powiatu grodziskiego. Zgodnie z zamówieniem projekt ma zakładać budowę drogi rowerowej o szerokości 3–3,5 metra o nawierzchni asfaltowej, a także uwzględniać wjazdy na tereny działek o nawierzchni z kostki szarej oraz o nawierzchni asfaltowej w miejscu przebiegu ciągu pieszo-rowerowego.

Ile czasu wykonawca będzie miał na przygotowanie projektu? PZD wyznaczyło termin realizacji na 16 miesięcy od daty podpisania umowy, co oznacza, że na drogę rowerową jeszcze poczekamy. Dopiero po przygotowaniu projektu będzie można ogłosić przetarg na budowę.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Czyli następna głupia inwestycja, a jest tak wiele potrzeb. To samo droga rowerowa w Starej Wsi, mega kasa wydana, a jeden rowerzysta na godzine tak jeździ. Coś niesamowitego jak marnotrawione sa nasze pieniądze z podatków.
Getz


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.