reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

30

04 2024

Budowa Branżowego Centrum Umiejętności w Grodzisku zakończy się wcześniej?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Przy ul. Żyrardowskiej 48 w Grodzisku Mazowieckim trwa budowa Branżowego Centrum Umiejętności. Zakończenie prac zaplanowano na listopad, ale możliwe, że roboty zakończą się wcześniej.


Umowę na budowę podpisano w marcu tego roku, a niedługo potem rozpoczęły się pierwsze prace. Obecnie część prac już zostało zrealizowanych. – Wykonano już prace fundamentowe wraz z izolacjami, szyb windowy do wysokości pierwszej kondygnacji, podbudowy pod posadzki oraz ściany konstrukcyjne parteru wraz ze słupami i podciągami żelbetowymi. Trwają już prace przy szalowaniu i zbrojeniu stropu – poinformowało Starostwo Powiatu Grodziskiego.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Roboty planowo miały zakończyć się w listopadzie, ale jest szansa na wcześniejsze ukończenie prac.a – Zgodnie z harmonogramem inwestycji zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na koniec listopada br., ale jak podaje wykonawca – firma Kontur Budownictwo, z uwagi na sprzyjające warunki atmosferyczne planuje się  przyspieszenie zakończenia budowy na koniec października br. - podaje grodziskie starostwo.

Branżowe Centrum Umiejętności ma powstać przy ul. Żyrardowskiej 48 w Grodzisku – do istniejącego budynku Centrum Kształcenia Zawodowego ZSTiL Nr2 ma zostać dobudowane nowe skrzydło. Budynek będzie się składał z dwóch części. Jedna to część gdzie będą się mieścić pomieszczenia socjalne, biurowe i dydaktyczne (dwie kondygnacje), a druga to przestrzeń magazynowa, w której będą się odbywać zajęcia praktyczne (jedna kondygnacja). Obie części mają stanowić jedną bryłę. Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 9 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Otwarcie Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie logistyki zaplanowane jest na 1 stycznia 2025 r.

Koszt inwestycji to 8,35 mln zł. Powiat grodziski otrzymał 12 mln zł dofinansowania w ramach konkursu „Utworzenie i wsparcie funkcjonowania 120 branżowych centrów umiejętności (BCU), realizujących koncepcję centrów doskonałości zawodowej (CoVEs)”, finansowanego ze środków Europejskiego Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności w ramach Krajowego Planu Odbudowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.