reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

17

11 2023

W sobotę start Szlachetnej Paczki. Rano otwarcie bazy rodzin


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Wiktoria Wojciechowska1 - Grodzisk News


W sobotę rano nastąpi otwarcie elektronicznej bazy rodzin, którym ludzie dobrego serca będą mogli podarować Szlachetną Paczkę. W ten sposób ruszy – jak co roku – największa w Polsce przedświąteczna akcja pomocowa. Serdecznie zachęcamy do wyboru rodziny, której chcemy pomóc.


Otwarcie bazy nastąpi w sobotę 18 listopada o godz. 8.00. A moment ten poprzedza wielotygodniowa praca wolontariuszy i wolontariuszek. Wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzają rodziny, poznają ich historie i potrzeby. Następnie historie tych rodzin trafiają na www.szlachetnapaczka.pl. To właśnie z tej strony darczyńcy, wybierają rodziny, którym chcą pomóc. Wolontariusze są w kontakcie z darczyńcami. Wspierają ich, pomagają w przygotowaniu paczek spełniających potrzeby rodzin, a w trakcie Weekendu Cudów dostarczają pomoc. Razem zmieniamy świat na dobre – mówi Wiktoria, wolontariuszka Szlachetnej Paczki.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

18 listopada zacznij dzień od wejścia na stronę Szlachetnej Paczki. Od godziny 8:00 widoczne będą opublikowane historie rodzin, które w tym roku czekają na pomoc. – Zwykłe „Dzień dobry” co roku – dzięki Szlachetnej Paczce – jest dla tysięcy rodzin niezwykłe, bo daje nadzieję. Potrzebujący wiedzą, że ktoś ich dostrzegł, że wreszcie i one będą miały dobry dzień, dobre święta, szansę zmiany życia – na dobre – mówią organizatorzy akcji.

Szlachetna Paczka to jedna z bardziej rozpoznawalnych akcji pomocowych w Polsce, której finał przypada w okresie Bożego Narodzenia. Główne założenie? Pomoc rodzinom, osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i chcą z niej wyjść. Oprócz kryterium finansowego, kluczowe znaczenie ma postawa rodziny. Paczka pomaga tym, którzy sami chcą sobie pomóc i charakteryzują się postawą proaktywną. To ludzie, którzy nie dopominają się o pomoc, nie krzyczą, że coś im się należy, tylko sami próbują poprawić swój los.

Jak zrobić Paczkę?
Paczki nie musisz robić sam. Najlepiej zebrać grupę współpracowników, znajomych czy członków rodziny – razem dużo łatwiej jest przygotować pomoc, skompletować Paczkę i podzielić się z tymi, którzy potrzebują naszego wsparcia. W Szlachetnej Paczce darczyńcy łączą się w wieloosobowe grupy i pomagają wybranej rodzinie. W tej mądrej pomocy wspierają ich wolontariusze.  

W grudniu wielki finał
16 i 17 grudnia, w tzw. Weekend Cudów, pomoc trafi do rodzin. To wyjątkowy weekend w roku, kiedy potrzebujący otrzymują pomoc, czują się zauważeni i zyskują nadzieję na zmianę swojego życia. To weekend, w którym usłyszane „dzień dobry” ma wyjątkową moc.

Tak jak przed rokiem działać będą sztaby w naszym regionie: w Grodzisku, Międzyborowie i Jaktorowie; w Żabiej Woli oraz w Milanówku i Brwinowie.

Otwarcie bazy rodzin nastąpi w sobotę o godz. 8.00. Zachęcamy do wspierania akcji TUTAJ.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.