reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

27

02 2024

W marcu spotkanie z mieszkańcami ws. planowanego przebiegu linii kolejowych dla CPK


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayW marcu spotkanie z mieszkańcami ws. planowanego przebiegu linii kolejowych dla CPK - Grodzisk News


W w siedzibie grodziskiego starostwa odbyło się dziś spotkanie przedstawicieli CPK z projektantami i samorządowcami. Rozmawiano o wariantach przebiegu linii kolejowych przy okazji budowy portu lotniczego. Wójt Żabiej Woli Piotr Rybka poinformował, że w marcu CPK chce spotkać się z mieszkańcami w Skułach. Podkreślił jednocześnie, że stanowisko gminy co do przebiegu „szprych” kolejowych nie uległo zmianie.


Wtorkowe spotkanie dotyczące planów budowy linii kolejowej nr 88 na odc. Węzeł CPK – Grójec – Warka. Wójt gminy Żabia Wola Piotr Rybka poinformował przy tej okazji, że przedstawiciele CPK oraz firmy projektującej linie kolejowe zamierzają spotkać się z mieszkańcami.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Zgodnie z informacją przekazaną przez firmę IDOM, zajmującą się opracowaniem projektu przebiegu linii, w drugiej połowie marca 2024 r.(najprawdopodobniej w dniu 20 marca w OSP Skuły) planowane jest spotkanie z Mieszkańcami w sprawie tego przedsięwzięcia. Informację o terminie i miejscu spotkania potwierdzę w kolejnym komunikacie – napisał na swoim oficjalny profilu na FB wójt Rybka.

–Moje stanowisko w kwestii budowy linii kolejowej nr 88 nie uległo zmianie. Jak informowałem Państwa w grudniu ubiegłego roku, za najkorzystniejszy dla naszej Gminy uznany został wariant W2 po istniejącej linii kolejowej nr 12 przy założeniu, iż stacja techniczno – towarowa STT Julianów przewidziana w miejscowości Piotrkowice w Gminie Żabia Wola będzie jedynie miejscem mijania się pociągów. Za najbardziej niekorzystne oceniono natomiast warianty W11 i W6 – podkreślił włodarz.

–Powyższe stanowisko, wypracowane przez Urząd Gminy przy współpracy z Zespołem ds. CPK, gmina przekazała w ankiecie udostępnionej przez firmę IDOM – dodał.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Po co to spotkanie? Przecież CPK i tak nie powstanie. Idea megalomana z Żoliborza legnie w gruzach. Nie ma na nią kasy, PiS na szczęście nie wróci do władzy a nadużycia już zrobione w ramach CPK zostanął rozliczone.

Delfin
27-02-2024 22:30

Po tym komentarzu widać, że część elektoratu pana Tuska ślepo wierzy w bzdury, które on wygaduje nie weryfikując informacji (a to dziwne, bo chłop już rządził przez 8 lat i ile jego słowo warte już było wiadomo od dawna - sam na niego kiedyś głosowałem). CPK to nie megalomania, ale szansa na gigantyczny rozwój i bezpieczeństwo. Niemal wszyscy eksperci niezależni o tym mówią. Właściwie nie ma głosu kogoś poważnego (poza szefem Ryanaira, któremu akurat ten port jest nie po drodze, ale to temat na długi wywód), kto by mówił, że CPK się nie opłaci, czy że będzie nie rentowne. Choćby debata na kanale ZERO pokazała jakimi argumentami posługują się przeciwnicy CPK. Zostali merytorycznie zniszczeni, a w ankiecie, w której udział wzięło ponad 100 tys. ludzi aż 90 proc. było za budową.

XD
28-02-2024 08:08

Lasy państwowe,LOT i Orlen tez byly nie rentowne przed 2015 może za rok lub dwa się okaże ze należy je sprzedać bo przynoszą straty.

marianoitaliano
28-02-2024 09:13

Sporo osób z obecnej koalicji rządzącej zorientowało się, że przy okazji takiej inwestycji będzie można przytulić dużą kasę i podejście do tematu zaczyna się zmieniać. Niestety dla mieszkańców Grodziska i północnej części gminy wybudowanie takiego lotniska, działającego całą dobę wiązałoby się z potężnym hałasem i zanieczyszczeniem środowiska.

Dobiadz
28-02-2024 12:55

Delfin twoja bazowa jest obelga,bo delfin to mądre zwierzę,a ty????
CPK powstanie czy ten twój idol chce czy nie.To nie hest megalomania tego jak nazywasznegalomana z Żoliborza bo jest inwestycja dos rozwoju Polski i czy politruków z Pisu rozliczać to nie istotne dla interesu Pokski.W twój idol Tusk jak tego nie będzie chciał realizować, to może być z koniec jego złodziejskie osrtii.SDla orzypomnieniz też nieuku to Tusk sprzedał 950 firm polskich za 58mld. Zwartych ponad 250mld które by od czasu sorzadazy dały by wkład do budzetu ponad 300mld A teraz pomysł jak masz czym

Obywatel pamiętający wszystki złodziejskie rzady partyjne
28-02-2024 16:45

Wlasnie, UE tyle halasu robi o ochrone srodowiska, a jakos ruch samolotow nad UE ograniczany nie jest. Czyżby samoloty byly zeroemisyjne?

dhk
28-02-2024 16:48

Wreszcie powstanie CPK. Już niedługo. Nie mogę się doczekać. To wielka szansa dla rozwoju naszego regionu. Da się jakoś przyśpieszyć tą inwestycję?

Kocham Grodzisk Mazowiecki
29-02-2024 14:19
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.