reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

27

02 2024

W marcu spotkanie z mieszkańcami ws. planowanego przebiegu linii kolejowych dla CPK


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayW marcu spotkanie z mieszkańcami ws. planowanego przebiegu linii kolejowych dla CPK - Grodzisk News


W w siedzibie grodziskiego starostwa odbyło się dziś spotkanie przedstawicieli CPK z projektantami i samorządowcami. Rozmawiano o wariantach przebiegu linii kolejowych przy okazji budowy portu lotniczego. Wójt Żabiej Woli Piotr Rybka poinformował, że w marcu CPK chce spotkać się z mieszkańcami w Skułach. Podkreślił jednocześnie, że stanowisko gminy co do przebiegu „szprych” kolejowych nie uległo zmianie.


Wtorkowe spotkanie dotyczące planów budowy linii kolejowej nr 88 na odc. Węzeł CPK – Grójec – Warka. Wójt gminy Żabia Wola Piotr Rybka poinformował przy tej okazji, że przedstawiciele CPK oraz firmy projektującej linie kolejowe zamierzają spotkać się z mieszkańcami.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Zgodnie z informacją przekazaną przez firmę IDOM, zajmującą się opracowaniem projektu przebiegu linii, w drugiej połowie marca 2024 r.(najprawdopodobniej w dniu 20 marca w OSP Skuły) planowane jest spotkanie z Mieszkańcami w sprawie tego przedsięwzięcia. Informację o terminie i miejscu spotkania potwierdzę w kolejnym komunikacie – napisał na swoim oficjalny profilu na FB wójt Rybka.

–Moje stanowisko w kwestii budowy linii kolejowej nr 88 nie uległo zmianie. Jak informowałem Państwa w grudniu ubiegłego roku, za najkorzystniejszy dla naszej Gminy uznany został wariant W2 po istniejącej linii kolejowej nr 12 przy założeniu, iż stacja techniczno – towarowa STT Julianów przewidziana w miejscowości Piotrkowice w Gminie Żabia Wola będzie jedynie miejscem mijania się pociągów. Za najbardziej niekorzystne oceniono natomiast warianty W11 i W6 – podkreślił włodarz.

–Powyższe stanowisko, wypracowane przez Urząd Gminy przy współpracy z Zespołem ds. CPK, gmina przekazała w ankiecie udostępnionej przez firmę IDOM – dodał.
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Wreszcie powstanie CPK. Już niedługo. Nie mogę się doczekać. To wielka szansa dla rozwoju naszego regionu. Da się jakoś przyśpieszyć tą inwestycję?
Kocham Grodzisk Mazowiecki


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.