TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

05

05 2023

W Grodzisku powstanie dom spokojnej starości


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Tomasz Suchożebrski1 - Grodzisk News


U zbiegu ulic 3 Maja i Mickiewicza w Grodzisku Mazowieckim ma powstać dom spokojnej starości. Radni zdecydowali o przeznaczeniu tych terenów.


Podczas ostatniej sesji rady miasta grodziscy radni zajęli się m.in. przeznaczeniem terenów u zbiegu ulic 3 Maja i Mickiewicza. Zmiana ma dotyczyć utworzenia w tamtym miejscu domu spokojnej starości. – Zmiana ta pozwoli zaprojektować i wybudować na działkach należących do gminy Grodzisk Mazowiecki długo oczekiwaną placówkę oferującą usługi opiekuńcze dla osób starszych wymagających opieki, którzy znajdą się w potrzebie. Lokalizacja takiej instytucji w sąsiedztwie dużych osiedli mieszkaniowych („ Dworska”, „Kopernika”, „Bairda”, „Rusałki” ...) da szansę wielu mieszkańcom z tych terenów, pozostania we własnych środowiskach, wśród sąsiadów i rodzin, na terenie dzielnicy, w którą znają – napisał w mediach społecznościowych radny Tomasz Suchożebrski.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pomysł jest taki, aby powstał dwukondygnacyjny nowoczesny obiekt zintegrowany z zabytkową willą znajdującą na tym terenie.

Kiedy inwestycja może zostać zrealizowana? – Mamy koncepcję i niebawem będziemy projektowali ten dom spokojnej starości, bo uważam, że w przyszłości w Polsce będzie wielki problem starszych osób, którymi nie będzie się miał kto zaopiekować. Myślę, że inwestycję będziemy w stanie zrealizować w około 2,5 roku – powiedział nam burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński.

Problem demograficzny to wyzwanie z, którym w przyszłości będzie mierzył się nasz kraj. W ciągu 10 lat (lata 2011–2021) odsetek osób w wieku przedprodukcyjnym (0–17 lat) zmniejszył się z 18,8 do 18,3 proc. O wiele w tym czasie spadł też udział osób w wieku produkcyjnym (18-59/64 lata) z 64,1 do 58,9 proc., co w liczbach bezwzględnych daje ubytek aż 2,5 mln osób. Z kolei mocno w społeczeństwie wzrósł odsetek osób w wieku poprodukcyjnym (60/65 + lat), bo z 17,1 proc. Do 22,8 proc., czyli wzrost o prawie 2 mln osób.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz naRegulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.