reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

12 2021

Ulice w centrum Grodziska do przebudowy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plUlice w centrum Grodziska do przebudowy - Grodzisk News


Ulice Kilińskiego, Kościuszki, Kierlańczyków, Krupińskiego przejdą modernizację. Dodatkowo na ul. Kościuszki zostanie wybudowana kanalizacja deszczowa, na ul. Kilińskiego powstanie parking, a przed urzędem miasta zostanie wybudowana sygnalizacja świetlna. Został właśnie ogłoszony przetarg na tę inwestycję.


Zakres zamówienia jest duży dlatego też został podzielony na cztery części. Pierwsze zadanie obejmuje remont nawierzchni jezdni ulic Kościuszki, Kilińskiego, Krupińskiego na odc. od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do ul. Kościuszki oraz remont ul. Kierlańczyków na odc. od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do ul. Kościuszki w Grodzisku Mazowieckim. W ramach zamówienia przewiduje się lokalne pełne wymiany konstrukcji jezdni. Druga część zamówienia dotyczy budowy kanalizacji deszczowej w ul. Kościuszki i obejmuje odcinek od ul. Krupińskiego do ulicy Spółdzielczej. Ma to znacznie poprawić odprowadzanie deszczówki z powierzchni ulicy oraz z terenów posesji zlokalizowanych przy ulicy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Kolejna część to budowa parkingu na 16 aut na przy ul. Kilińskiego (projekt parkingu na zdjęciu głównym). Ma on powstać w miejsce istniejącego nieurządzonego parkingu przy skrzyżowaniu z ul. 3 Maja, natomiast ostatnia cześć przetargu dotyczy poprawy bezpieczeństwa na ul. Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Spółdzielczą. Na przejściu dla pieszych przy Urzędzie Miejskim w Grodzisku ma powstać sygnalizacja świetlna.

Kiedy możemy spodziewać się realizacji zadania? Jak wiele grodziskich inwestycji, ma ona być gotowa na 500-lecie miasta czyli na lato 2022 r. (dokładny termin to 15 lipca 2022 r.).


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Przewalanie budżetu

ziemia grodziska / psl
22-12-2021 12:29

A kiedy pierwsza część ul. Batorego, gen. Maczka i okoliczne ulice? Już w 2020, 2021 r było to w budżecie i znów nie zrobione.

Beata Jasińska
22-12-2021 20:57

Początek ulicy Batorego, ul. Gen. Maczka i okoliczne dalej czekają na nawierzchnie. Były w budżecie 2020, 2021 i nic się nie dzieje. A realizowane są inne projekty.

Grodziszczanka od urodzenia
22-12-2021 22:43

pokaż wszystkie komentarze (5)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.