.
X ZAMKNIJ
Ul. Główna już po odbiorach - foto: Facebook/Dariusz Zwoliński - Wójt Gminy Nadarzynfoto: Facebook/Dariusz Zwoliński - Wójt Gminy Nadarzyn
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

25

05 2023

Ul. Główna już po odbiorach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Dariusz Zwoliński - Wójt Gminy NadarzynUl. Główna już po odbiorach - Grodzisk News


Ul. Główna w Ruścu już oficjalnie po odbiorach. Inwestycja kosztowała łącznie około 14 mln zł. W planach kolejny fragment.


Droga zostałą oficjalnie oddana do użytku wczoraj. – Dzisiaj w obecności: wicewójta Janusza Rajkowskiego, radnego z Ruśca Marcina Karczmarczyka, sołtys Karoliny Piotrowskiej, kierownik Referatu Inwestycji Anny Gutowskiej, koordynatora d/s inwestycji Tomasza Muchalskiego i gminnych inspektorów Zbigniewa Biniendy i Roberta Kowalika, a przede wszystkim przedstawicieli wykonawcy Firmy Mabau został odebrany z niewielkimi uwagami od wykonawcy pierwszy przebudowany odcinek ulicy Głównej od ulicy Szkolnej do Owocowej – poinformował w środę w mediach społecznościowych Dariusz Zwoliński, wójt gminy Nadarzyn.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Prace budowlane ruszyły w sierpniu ubiegłego roku. W ramach zadania została m.in. wykonana nowa podbudowa wraz z nawierzchnią jezdni (poszerzenie jezdni) oraz ciąg pieszo-rowerowy. Ponadto zadanie obejmowało budowę zatoki autobusowej, nowego przepustu, oświetlenia oraz wykonanie kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Inwestycja dotyczyła 834-metrowego fragmentu. Całość kosztowała 14 mln zł, z czego 4 mln zł pokryła dotacja.

Jednak na modernizacji tego fragmentu, przebudowa ul. Głównej się nie kończy. Gmina zamierza wystąpić o dofinansowanie na kolejny odcinek. – Jeszcze w tym roku wystąpimy do Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych o dofinansowanie kolejnego etapu budowy ulicy Głównej. Prace chcielibyśmy podjąć niezwłocznie, jednak koszty jak sami Państwo widzicie są bardzo duże, ponieważ oprócz całej infrastruktury wchodzą w nie także koszty odszkodowań dla właścicieli gruntów, które samorząd musiał przejąć pod budowę tej ulicy. Gmina Nadarzyn dysponuje projektem i pozwoleniem na budowę ulicy Głównej do jej końca, czyli do skrzyżowania z ulicą Słowiczą – podkreślił wójt Nadarzyna.

Zobaczcie jak prezentuje się zmodernizowana ul. Główna.

Ul. Główna już po odbiorach - Grodzisk News
Ul. Główna już po odbiorach - Grodzisk News
Ul. Główna już po odbiorach - Grodzisk News
Ul. Główna już po odbiorach - Grodzisk News
Ul. Główna już po odbiorach - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.