reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

29

03 2024

Rondo w Strzeniówce już otwarte


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Dariusz Zwoliński - Wójt Gminy NadarzynRondo w Strzeniówce już otwarte - Grodzisk News


Wczoraj zostało oficjalnie otwarte rondo w Strzeniówce u zbiegu ulic: Pruszkowskiej, Działkowej i Jeżynowej. Do wykonania zostały tam już tylko drobne prace wykończeniowe.


Prace przy budowie ronda w Strzeniówce rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku. Wykonawca m.in. usunął chodniki, sfrezował nawierzchnię jezdni, ale potem wszystko stanęło. Na budowie nie działo się właściwie nic, na co często narzekali mieszkańcy. Jednak pod koniec stycznia roboty ruszyły z kopyta, a samo skrzyżowanie ulic Pruszkowskiej, Działkowej i Jeżynowej zostało zamknięte dla ruchu. Od tamtego czasu roboty poszły już sprawnie, a kierowcy od wczoraj mogą korzystać z nowego ronda. – Dzisiaj ( czwartek 28 .03 br.) o godzinie 11.00 przedstawiciele Starostwa Powiatowego oficjalnie odebrali rondo na Strzeniówce i oddali je do eksploatacji. Co prawda wykonawca będzie jeszcze miał do wykonania drobne prace, ale jeździć już można. Tym samym realizator zgodnie z umową wyrobił się w czasie, a inwestor (Starostwo Powiatowe) może zameldować o sukcesie – poinformował w czwartek w mediach społecznościowych wójt gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Inwestycję zrealizowało pruszkowskie starostwo powiatowe, a projekt sfinansował Urząd Gminy Nadarzyn. Wójt Zwoliński podkreśla, że inwestycja ta poprawiła bezpieczeństwo. – Skrzyżowanie ulicy Pruszkowskiej (obciążona ruchem droga powiatowa łącząca miasto powiatowe z węzłem na drodze krajowej S8 w Nadarzynie) z ulicami gminnymi: Jeżynowa, Działkowa i Topolowa było bardzo niebezpieczne. Dzisiaj jest dużo bardziej bezpieczne dla kierowców, ale także dla rowerzystów i pieszych – podkreślił wójt.

Inwestycja kosztowała 5,1 mln zł z czego 3,5 mln zł pokryje dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Linie 60 i 65 wracają na stałe trasy
W związku z zakończeniem budowy ronda, od dziś (29 marca) na swoje stałe trasy wracają autobusy linii 60 i 65. Autobusy będą kursować wg normalnego rozkładu jazdy sprzed rozpoczęcia przebudowy skrzyżowania. Linia zastępcza Z60 zostaje zlikwidowana.

Rondo w Strzeniówce już otwarte - Grodzisk News
Rondo w Strzeniówce już otwarte - Grodzisk News
Rondo w Strzeniówce już otwarte - Grodzisk News
Rondo w Strzeniówce już otwarte - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.