reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

11 2022

Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych jednego dnia. Jeden jechał 167 km/h


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PolicjaTrzech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych jednego dnia. Jeden jechał 167 km/h - Grodzisk News


Jeden z patroli pruszkowskiej drogówki zatrzymał w minioną niedzielę trzy osoby, które kierowały autami będąc pod wpływem alkoholu. Jedna z nich przekroczyła dopuszczalną prędkość aż o 77 km/h. Do zatrzymań doszło w Jankach oraz Brwinowie.


Patrol pruszkowskiej drogówki na trasie S8 w rejonie węzła Janki skontrolował prędkość mercedesa. Jak się okazało, kierowca rozpędził niemieckie auto do 167 km/h w miejscu gdzie dozwolona prędkość to 90 km/h. Jednak to nie jedyne jego przewinienie.a – Kierujący podczas jazdy wykonywał niebezpieczne manewry, zajeżdżał drogę innym pojazdom, wyprzedzał pojazdy nie zachowując bezpiecznej odległości, czym stworzył realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli policjanci poddali 22-latka badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania to ponad 0,5 promila – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wobec 22-latka za popełnione wykroczenia ma zostać skierowany wniosek do sądu o ukaranie, natomiast jeżeli chodzi o jazdę pod wpływem alkoholu to usłyszy on zarzuty. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości można nawet na dwa lata trafić do więzienia.

Ten sam patrol, który zatrzymał 22-latka skontrolował opla jadącego ul. Pszczelińską w Brwinowie. Okazało się, że 46-letni kierowca prowadząc auto miał promil alkoholu w organizmie. Odpowie więc za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Gdy patrol zakończył czynności z 46-latkiem, również na ul. Pszczelińskiej zatrzymał do kontroli rowerzystę. Jadący jednośladem 37-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i rozsądek. Wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu jest bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do tragedii. – Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiały policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę – podkreślają funkcjonariusze.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.