TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

09

11 2022

Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych jednego dnia. Jeden jechał 167 km/h


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PolicjaTrzech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych jednego dnia. Jeden jechał 167 km/h - Grodzisk News


Jeden z patroli pruszkowskiej drogówki zatrzymał w minioną niedzielę trzy osoby, które kierowały autami będąc pod wpływem alkoholu. Jedna z nich przekroczyła dopuszczalną prędkość aż o 77 km/h. Do zatrzymań doszło w Jankach oraz Brwinowie.


Patrol pruszkowskiej drogówki na trasie S8 w rejonie węzła Janki skontrolował prędkość mercedesa. Jak się okazało, kierowca rozpędził niemieckie auto do 167 km/h w miejscu gdzie dozwolona prędkość to 90 km/h. Jednak to nie jedyne jego przewinienie.a – Kierujący podczas jazdy wykonywał niebezpieczne manewry, zajeżdżał drogę innym pojazdom, wyprzedzał pojazdy nie zachowując bezpiecznej odległości, czym stworzył realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli policjanci poddali 22-latka badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania to ponad 0,5 promila – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wobec 22-latka za popełnione wykroczenia ma zostać skierowany wniosek do sądu o ukaranie, natomiast jeżeli chodzi o jazdę pod wpływem alkoholu to usłyszy on zarzuty. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości można nawet na dwa lata trafić do więzienia.

Ten sam patrol, który zatrzymał 22-latka skontrolował opla jadącego ul. Pszczelińską w Brwinowie. Okazało się, że 46-letni kierowca prowadząc auto miał promil alkoholu w organizmie. Odpowie więc za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Gdy patrol zakończył czynności z 46-latkiem, również na ul. Pszczelińskiej zatrzymał do kontroli rowerzystę. Jadący jednośladem 37-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i rozsądek. Wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu jest bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do tragedii. – Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiały policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę – podkreślają funkcjonariusze.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.