TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

31

07 2022

Tak w regionie upamiętnimy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. organizatoraTak w regionie upamiętnimy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - Grodzisk News


W poniedziałek będziemy obchodzić uroczystości upamiętniające 78.  rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W Godzinie „W” – o 17.00 w całym kraju upamiętnimy bohaterski czyn powstańczy. Będzie to wspólny mianownik wszystkich obchodów. Poszczególne gminy przygotowały własny plan uroczystości – w naszym regionie także.


Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Punktualnie o godz. 17.00 zawyją syreny i odbędzie się Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Anny. Godzinę później samorządowcy złożą kwiaty przy pomniku w tzw. Miejscu Straceń na Placu Wolności. O godz. 19.00 natomiast Parku Skarbków rozpocznie się koncert piosenek partyzanckich i wojskowych  z okresu okupacji zatytułowany „Gdzie ta harmoszka”. Zagra zespół Ferajna Jastrzębskiego.

Milanówek
Rocznicowe obchody w mieście ogrodzie będą miały podobny przebieg. O godz. 17.00, zawyją syreny alarmowe, zaś na Cmentarzu Parafialnym milanowscy włodarze, przedstawiciele różnych służb oraz mieszkańcy złożą hołd Powstańcom. O godz. 18.00 w kościele św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się Msza w intencji uczestników Powstania Warszawskiego. Po nabożeństwie na placu Stefana Starzyńskiego zaplanowano kolei wystawę okolicznościową.

Podkowa Leśna
O godzinie 17.00 na Cmentarzu Miejskim w Podkowie Leśnej, przedstawiciele władz miasta oraz mieszkańcy oddadzą hołd poległym bohaterom, składając kwiaty i zapalając światło pamięci za waleczność oraz odwagę wszystkich uczestników Powstania Warszawskiego.

Brwinów
Zgromadzeni przy pomniku Armii Krajowej na Rynku w Brwinowie rozpoczną uroczystości o godz. 17 od minuty ciszy. Po odśpiewaniu hymnu i złożeniu kwiatów przed pomnikiem Armii Krajowej uczestnicy obchodów zostaną zaproszeni do Brwinowskiego Pałacu Kultury przy ul. Pałacowej 1, gdzie będą mogli obejrzeć wystawę „Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę” opracowaną przez Instytut Pamięci Narodowej. O godz. 18 w kościele św. Floriana zostanie odprawiona msza święta w intencji poległych, a o godz. 20 Stowarzyszenie Projekt Brwinów zaprasza do parku na wieczorny plenerowy seans filmu dokumentalnego. W tym roku będzie to „Zagłada redemptorystów Woli”, film opowiadający o największym mordzie na zakonnikach w czasie II wojny światowej.

Wystawa „Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę”, która będzie dostępna w pałacu w Brwinowie 1 sierpnia w godz. 16-20, będzie służyć przez kolejne dwa tygodnie jako kanwa gry miejskiej odbywającej się w różnych miejscach na terenie parku miejskiego.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.