TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

16

04 2024

Wyjątkowy recital Marka Brachy w grodziskiej Mediatece. Wstęp bezpłatny


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: centrumkultury.euWyjątkowy recital Marka Brachy w grodziskiej Mediatece. Wstęp bezpłatny - Grodzisk News


Wybitny polski pianista i uznany interpretator muzyki Chopina Marek Bracha już w niedzielę wystąpi w Mediatece z wyjątkowym recitalem. Wstęp na niedzielny koncert jest wolny, lecz obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania przed występem.


Owa wyjątkowość recitalu przejawiać się będzie nie tylko pod względem znakomitej pianistyki Marka Brach. Drugim elementem będzie tzw. recital komentowany. W tej formie koncertu nie mniej ważna od muzycznej jest warstwa słowna  przedstawiająca konteksty pozamuzyczne wykonywanych utworów. Ten walor edukacyjny przyczynia się do lepszego rozumienia i bardziej świadomego odbioru dzieł przez publiczność, co powoduje również, że taki rodzaj spotkania muzycznego jest szczególnie lubiany i doceniana przez odbiorców.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Marek Bracha zadba zatem zarówno o piękne wykonania utworów Chopina i jego norweskiego przyjaciela Thomasa Tellefsena, jak i komentarze do tych kompozycji. Nakreśli ich kontekst oraz wymowę, które bezpośrednio wiążą się z biografiami obu kompozytorów. Tellefsen urodzony w Trondheim w 1823 roku, inspirował się w swej muzyce twórczością Chopina. A tę fascynację widać wyraźnie widać w szeregu jego utworów fortepianowych.

–Charakterystyczna fraza, harmonia czy nastrój odbijają się echem w gatunkach, które uprawiał – interesowały go szczególnie XIX-wieczne formy takie jak mazurek, walc, ballada czy nokturn, tak ukochane i rozsławione przez Chopina. Marek Bracha podczas przeszło godzinnego koncertu interpretuje kompozycje obydwu kompozytorów ukazując ich wspólną myśl muzyczną. Między utworami pianista opowiada o kontekście historycznym i okolicznościach powstania, a także dzieli się ciekawostkami z życia kompozytorów – mówią organizatorzy niedzielnego koncertu.

A ten w grodziskiej Mediatece (21 kwietnia) o godz. 16.00. Bezpłatne wejściówki do odbioru w Mediatece na pół godziny przed koncertem, jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie dwie wejściówki, miejsca są nienumerowane.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.