TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

02 2022

Schronisko w Milanówku szuka wolontariuszy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabaySchronisko w Milanówku szuka wolontariuszy - Grodzisk News


Milanowskie schronisko dla zwierząt pilnie potrzebuje wolontariuszy. Nieocenione byłoby wsparcie dwóch lub trzech dorosłych i silnych osób, gotowych do stałej współpracy.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Co prawda obecnie w milanowskim schronisku psów mamy niewiele i wydawać by się mogło, że spacery to czysty relaks, ale tak się jakoś porobiło, że 90% składu wolontariatu to nieduże kobitki, a gros psów to duże i silne miśki, które potrzebują naprawdę sporej dawki ruchu, a i siły trzeba mieć niemało, by je utrzymać, szczególnie gdy na ulicy szklanka. Do tego dochodzą prace porządkowe, które przy tej pogodzie też nie należą do najłatwiejszych, nie mówiąc o zabawie z każdym psem, jego promocji… – mówią pracownicy i wolontariusze schroniska.

– Szukamy zatem do współpracy dwóch, może trzech dorosłych i silnych osób, które np. dwie soboty w miesiącu (także wymiennie), przez około godzinę/dwie od rana, mogłyby i naprawdę chciały pomóc. Doświadczenie w pracy z psami też będzie bardzo pomocne. Z naszymi psami pracujemy wyłącznie pozytywnymi metodami, zależy nam wyłącznie na tym, aby spacer był chwilą wytchnienia od schroniskowego zgiełku, by pies mógł się w lesie wyciszyć i zebrać leśne wiadomości pozostawione przez inne zwierzęta. Do dyspozycji mamy także ogrodzony wybieg, na którym można spędzić miło czas, czy to na zabawie czy po prostu pobyć z psem… – dodają.

Niestety obecnie w schronisku czasu i sił, aby każdemu pupilowi zapewnić sobotnią "rozrywkę". Stąd prośba o zgłoszenie się osób chętnych do pomocy. – Ze swojej strony zapewniamy wprowadzenie i zapoznanie w nasz sobotni rytm, jak również w „obsługę” konkretnego psa – podkreślają ludzie ze schorniska.

Osoby zainteresowane by pomóc, mogą pisac pod adresem mailowym: kontakt@stowarzyszenieschron.pl


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.