TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

11

04 2024

Mały mieszkaniec jaktorowskiej gminy walczy o życie. Potrzebuje naszej pomocy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Siepomaga.plMały mieszkaniec jaktorowskiej gminy walczy o życie. Potrzebuje naszej pomocy - Grodzisk News


Poznajcie Pawełka. Ten niespełna roczny malec, na co dzień mieszkający z rodzicami w Sadych Budach przyszedł na świat z rzadką wadą genetyczną, która bez bardzo kosztownego leczenia sprawi, że chłopiec umrze. Terapia genowa jest jednak dla niego szansą! W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na kurację chłopca w USA. Każdy z nas może pomóc choć najdrobniejszym gestem.


Tuż po narodzinach Pawełka jego rodzice usłyszeli od lekarzy diagnozę, która brzmiała jak wyrok: Dystrofia mięśniowa Duchenna’a jest bardzo rzadką chorobą, powodującą stopniowy zanik mięśni, prowadzący do śmierci. – U naszego chłopca zdiagnozowano zespół sąsiadujących genów, który oprócz DMD powoduje też hipoplazję nadnerczy oraz deficyt kinazy glicerolowej – opisują chorobę Pawełka jego rodzice.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zarówno dla chłopca, jak i dla nich pojawiło się się światełko nadziei... – Jeszcze nie tak dawno Pawełek byłby skazany na śmierć w męczarniach, ponieważ dystrofia mięśniowa Duchenne’a była nieuleczalna. Moglibyśmy ją tylko opóźniać, ale to i tak ostatecznie skończyłoby się tragicznie. Od zeszłego roku istnieje jednak ratunek – lek, który trzeba podać, zanim synek skończy 5 lat. Tylko że na tym dobre wiadomości się kończą, ponieważ leczenie kosztuje prawie 16 milionów złotych! – mówią pani Karolina i pan Łukasz.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko działać. Dlatego też na stronie fundacji Siepomaga.pl ruszyła zbiórka pieniędzy na leczenia Pawełka.

Pieniądze można wpłacać TUTAJ i przekazywać tę wiadomość dalej w kierunku szczodrych serc!


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.