TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

21

10 2015

Prace melioracyjne zakończone


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Podkowa Leśna zakończyła prace związane z oczyszczaniem rowów melioracyjnych. Roboty udało się zrealizować nawet nieco szybciej niż zakładano.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

? Z jednej strony prowadzimy bieżącą konserwację: odmulanie, czyszczenie i faszynowanie skarp rowów na terenie całego miasta. Drugim działaniem realizowanym równolegle jest uzupełnianie płytami skarp rowu znajdującego się pomiędzy ulicami Wiejską a Główną. Udało się nawet pozyskać na to zadanie dotację ? Do końca października prace powinny się zakończyć ? mówił nam przed dwoma tygodniami burmistrz Artur Tusiński.

Okazuje się, że działania poszły sprawniej niż spodziewał się tego podkowiański włodarz. ? Udało się wygospodarować w budżecie pieniądze na czyszczenie dna stawu w Parku Miejskim oraz na zadanie polegającego na odmuleniu, czyszczeniu i konserwacji dna i skarp rowów odwadniających w Podkowie Leśnej tj. zebraniu z rowów śmieci i ich wywozie, koszeniu skarp rowów, oczyszczeniu dna rowu i skarp z liści, gałęzi, odmuleniu wskazanych przepustów, naprawie i faszynowaniu osuwających się skarp rowów z wyłączeniem odcinka rowu biegnącego przez Rezerwat Parów Sójek. Prace zostały rozpoczęte w połowie września i szczęśliwie udało się je dokończyć przed ostatnimi obfitymi opadami ? poinformował na swoim blogu Artur Tusiński.

Przyszłym celem inwestycyjnym Podkowy, o którym już także pisaliśmy, będzie rewitalizacja stawu wraz z przepustami. Problemem ? wysoki koszt inwestycji: około 1,2 mln zł.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.