TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

10 2015

Prace melioracyjne zakończone


Grodzisk News


Prace melioracyjne zakończone - Grodzisk News


Podkowa Leśna zakończyła prace związane z oczyszczaniem rowów melioracyjnych. Roboty udało się zrealizować nawet nieco szybciej niż zakładano.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

? Z jednej strony prowadzimy bieżącą konserwację: odmulanie, czyszczenie i faszynowanie skarp rowów na terenie całego miasta. Drugim działaniem realizowanym równolegle jest uzupełnianie płytami skarp rowu znajdującego się pomiędzy ulicami Wiejską a Główną. Udało się nawet pozyskać na to zadanie dotację ? Do końca października prace powinny się zakończyć ? mówił nam przed dwoma tygodniami burmistrz Artur Tusiński.

Okazuje się, że działania poszły sprawniej niż spodziewał się tego podkowiański włodarz. ? Udało się wygospodarować w budżecie pieniądze na czyszczenie dna stawu w Parku Miejskim oraz na zadanie polegającego na odmuleniu, czyszczeniu i konserwacji dna i skarp rowów odwadniających w Podkowie Leśnej tj. zebraniu z rowów śmieci i ich wywozie, koszeniu skarp rowów, oczyszczeniu dna rowu i skarp z liści, gałęzi, odmuleniu wskazanych przepustów, naprawie i faszynowaniu osuwających się skarp rowów z wyłączeniem odcinka rowu biegnącego przez Rezerwat Parów Sójek. Prace zostały rozpoczęte w połowie września i szczęśliwie udało się je dokończyć przed ostatnimi obfitymi opadami ? poinformował na swoim blogu Artur Tusiński.

Przyszłym celem inwestycyjnym Podkowy, o którym już także pisaliśmy, będzie rewitalizacja stawu wraz z przepustami. Problemem ? wysoki koszt inwestycji: około 1,2 mln zł.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.