TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

11 2021

Rewitalizacja Placu Wolności znacznie tańsza?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Rewitalizacja Placu Wolności znacznie tańsza? - Grodzisk News


Grodziski magistrat otworzył oferty na rewitalizację Placu Wolności. Chętnych nie brakowało i wygląda na to, że uda się rozstrzygnąć postępowanie już za pierwszym podejściem.


Urzędnicy zakładali, że na tę inwestycję będzie przeznaczyć około 6 mln zł i tyle zabezpieczono w budżecie. Do magistratu wpłynęły cztery oferty, a dwie z nich były znacznie niższe niż kwota zabezpieczona przez miasto – opiewały na 4,6 mln zł i 4,8 mln zł. Dwie pozostałe natomiast wynosiły 6,1 mln zł i niecałe 6,5 mln zł. Urzędnicy mają więc w czym wybierać i wydaje się, że zadanie może być tańsze o grubo ponad milion złotych niż pierwotnie zakładano.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Przetarg jest podzielony na trzy zadania. Pierwsze z nich jest właściwą rewitalizacją Placu Wolności. Jak napisano w postępowaniu obejmuje ona m.in. likwidację nawierzchni betonowej na rzecz wykonania fontanny „w celu łagodzenia zmian klimatu”, wymianę nawierzchni nieprzepuszczalnych na przepuszczalne, wykonanie nasadzeń zieleni urządzonej wraz z drzew istniejących, wykonanie ogrodów deszczowych, niecek retencyjnych, wykonanie zbiornika retencyjnego zbierającego deszczówkę służącą do podlewania zieleni, wykonanie systemu nawadniania roślin, czy remont cokołu pomnika. Drugie zadanie dotyczy wymiany okładziny schodów, a trzecie – prace pielęgnacyjne zieleni.

Pierwsze zadanie ma być gotowe w 265 dni od daty podpisania umowy z wykonawcą, drugie w 370 dni od parafowania umowy, a trzecie – 24 miesiące od daty podpisania protokołu odbioru końcowego.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Będzie eko.
Zamiast betonu położy się kamień.
Naturalny.

Zabierzcie tej małpie brzytwę.

Fanboy Zielonego Betonu
15-11-2021 22:04
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.