TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

03 2023

Recital Jana Emila Młynarskiego na grodziskiej scenie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: centrumkultury.euRecital Jana Emila Młynarskiego na grodziskiej scenie - Grodzisk News


Za niespełna miesiąc na scenie sali widowiskowej w grodziskim centrum kultury zagości ze swoją muzyką Jan Emil Młynarski, syn legendarnego Wojciecha Młynarskiego, kontynuujący artystyczne tradycje rodzinne. 13 kwietnia usłyszymy wyjątkowe brzmienia nawiązujące zarówno do twórczości Wojciecha Młynarskiego, jak i do muzyki międzywojnia.


A wszystko to w wyjątkowej aranżacji wokalnej Emila Młynarskiego oraz przy akompaniamencie mandoliny i fortepianu, przy którym zasiądzie Piotr Zabrodzki.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Organizatorzy recitalu mówią o artyście tak. – Jan Emil Młynarski wyrastał wśród piosenek. Były wykonywane przez jego rodziców i dziadków na próbach oraz scenach i odtwarzane z taśm, kaset i płyt dla przyjemności. Kilkanaście lat temu z miłości do piosenki powstał zespół Warszawskie Combo Taneczne i zyskał sympatyków w całym kraju. W tym samym czasie Jan powołał do życia zespół Młynarski Plays Młynarski z Gabą Kulką w roli solistki i przybliżył odbiorcom swoje spojrzenie na twórczość ojca Wojciecha Młynarskiego – podkreślają.

– W 2017 roku z pianistą Marcinem Maseckim utworzył Jazz Band Młynarski-Masecki, z którym muzyką i słowem opowiada o bogatek tradycji polskiej muzyki rozrywkowej międzywojnia. Recital Jana zaplata wszystkie te wątki. Jest czymś w rodzaju podróży przez polską piosenkę w subiektywnym ujęciu oraz opowieścią o korzeniach, dziedzictwie i muzycznych fascynacjach solisty – dodają.

Podczas występu nie zabraknie nawiązań do tekstów Wojciecha Młynarskiego, będą polskie tanga, twórczość warszawskich kapel przedwojennych, a także pierwiastki jazzu amerykańskiego.

Koncert 13 kwietnia rozpocznie się o godz. 19.30. Bilety do kupienia na stronie CK.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.