reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

15

03 2023

Recital Jana Emila Młynarskiego na grodziskiej scenie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: centrumkultury.euRecital Jana Emila Młynarskiego na grodziskiej scenie - Grodzisk News


Za niespełna miesiąc na scenie sali widowiskowej w grodziskim centrum kultury zagości ze swoją muzyką Jan Emil Młynarski, syn legendarnego Wojciecha Młynarskiego, kontynuujący artystyczne tradycje rodzinne. 13 kwietnia usłyszymy wyjątkowe brzmienia nawiązujące zarówno do twórczości Wojciecha Młynarskiego, jak i do muzyki międzywojnia.


A wszystko to w wyjątkowej aranżacji wokalnej Emila Młynarskiego oraz przy akompaniamencie mandoliny i fortepianu, przy którym zasiądzie Piotr Zabrodzki.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Organizatorzy recitalu mówią o artyście tak. – Jan Emil Młynarski wyrastał wśród piosenek. Były wykonywane przez jego rodziców i dziadków na próbach oraz scenach i odtwarzane z taśm, kaset i płyt dla przyjemności. Kilkanaście lat temu z miłości do piosenki powstał zespół Warszawskie Combo Taneczne i zyskał sympatyków w całym kraju. W tym samym czasie Jan powołał do życia zespół Młynarski Plays Młynarski z Gabą Kulką w roli solistki i przybliżył odbiorcom swoje spojrzenie na twórczość ojca Wojciecha Młynarskiego – podkreślają.

– W 2017 roku z pianistą Marcinem Maseckim utworzył Jazz Band Młynarski-Masecki, z którym muzyką i słowem opowiada o bogatek tradycji polskiej muzyki rozrywkowej międzywojnia. Recital Jana zaplata wszystkie te wątki. Jest czymś w rodzaju podróży przez polską piosenkę w subiektywnym ujęciu oraz opowieścią o korzeniach, dziedzictwie i muzycznych fascynacjach solisty – dodają.

Podczas występu nie zabraknie nawiązań do tekstów Wojciecha Młynarskiego, będą polskie tanga, twórczość warszawskich kapel przedwojennych, a także pierwiastki jazzu amerykańskiego.

Koncert 13 kwietnia rozpocznie się o godz. 19.30. Bilety do kupienia na stronie CK.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.